Įvyko pėsčiųjų žygis ,,Žalio Velnio takais”

2015 m. liepos 24 – 25 d. Abromiškių apylinkėse (Elektrėnų savivaldybė) įvyko ketvirtasis pėsčiųjų ir dviratininkų patriotinis žygis ,,Žalio Velnio takais“, skirtas partizanų Didžiosios Kovos apygardos vado Jono Misiūno-Žalio Velnio ir jo kovotojų atminimui pagerbti. Daugiau apie tai sužinosite paspaudę (suaktyvinę) informacijos pavadinimą.

Žygio programa susidėjo iš trijų dalių. Penktadienio vakare buvo galima pasiklausyti paskaitų apie Abromiškių dvaro istoriją ir Žalio Velnio štabo viršininko Benedikto Trakimo-Genelio gyvenimo ir kovos kelią. Šeštadienį dalyviai įveikė vieną iš keturių maršrutų – ilgąją (65 km) ir trumpąją (40 km) dviračių trasą, ilgąją (38 km) ir trumpąją (15 km) pėsčiųjų trasą. Vakare dalyviai ir renginio svečiai bei vietinė bendruomenė šventė Abromiškių įkūrimo 444 metines.

Šių metų žygis pritraukė dvigubai daugiau dalyvių nei 2014 m., t.y. 600, kurių tarpe buvo ne tik profesionalūs žygeiviai, bet ir vos kelerių metukų vaikai ar garbūs senjorai. Vienokią ar kitokią trasą įveikė ir Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas, gausus šaulių būrys, kariškiai, tarp jų ir būrys JAV pėstininkų, renginį aplankė Krašto apsaugos ministras. Tarp žygeivių buvo galima sutikti ir grupę LKKSS VAS narių, o visame renginyje jų dalyvavo net 20.

Žygį organizavo Abromiškių bendruomenė, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) Vilniaus apskrities skyrius bei Lietuvos šaulių sąjunga. Šauliai aprūpino žygeivius geriamuoju vandeniu bei žygio atributika, o taip pat populiarino Sąjungą įkurdami vieno iš kovinių vienetų – Žalio Velnio skyriaus – postą. Žygio partneris – Lietuvos kariuomenė – suteikė logistinę ir medicininę paramą bei įkūrė tris postus – artileristų, žvalgų bei afganistano partizanų-modžachedų. Žygio rutiną paįvairino ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos, LKKSS VAS, karo istorijos klubo ,,Rytprūsiai“, organizacijos Jaunieji Lietuvos Patriotai, Aukštadvario regioninio parko direkcijos įrengti pasieniečių, kariuomenę kūrusių karių, partizanų, vokiečių vermachto, NKVD, žolininkės postai. Kariuomenės kūrėjai iš Vilniaus, kaip ir kas met, žygį parėmė ir finansiškai – šiemet skyrė 300 Eur., taip pat du kariuomenės kūrėjai tiesiogiai dirbo renginio orgnizaciniame štabe.

Dalis surinktų lėšų (žygio dalyvio mokestis) bus skirtos Žalio Velnio paminklui Kaugonyse prižiūrėti. Dalis lėšų – 450 Eur – bus pervestos į LKKSS VAS sąskaitą besigydančių Lietuvoje Ukrainos karių poreikiams tenkinti.

Albertas Daugirdas

zv 1    zv 2

 

 

 

 

 

Foto galerijoje galima peržiūrėti ir Gintaro Šniro nuotraukas

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.
 1. Pastaba dėl Olekos dalyvavimo Abromiškių bendruomenės šventėje
  verta dėmesio. Aišku, jokia naujiena, kad dažniausiai savireklamos tikslais ne
  vienas politikas sugeba pasinaudoti aktyvių piliečių ir jų organizuojamų
  patriotinių akcijų metu suteikiama proga pademonstruoti savo patriotiškumą. Nesu
  tikras ar būtina blokuoti tokių politikų, kaip gynybos ministro, „ėjimą į liaudį“.
  Tai geriau, negu tūnoti atsitvėrus. Kiek kairiųjų pažiūrų politiko šmėžavimas
  partizanų pagerbimo šventėje yra etiškas – tai kitas klausimas. Gal atgailauja? Juk
  šauktinių kariuomenės grąžinimas įgyvendinamas Olekai aktyviai dalyvaujant procese.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *