Įvyko pratybos ,,Perkūno bastionas 2023″

A.Marcinkevičiaus nuotr.

Š.m. rugsėjo 27–29 dienomis Alytuje įvyko diskusinės stalo pratybos su praktiniais veiksmais „Perkūno bastionas“. LK Gynybos štabo organizuojamos pratybos yra skirtos treniruoti ir testuoti valstybės institucijų, savivaldos ir ginkluotųjų pajėgų sąveiką įvairių teisinių režimų – t.y. krizių, nepaprastosios padėties, mobilizacijos ar karo padėties – metu.

Vienas iš esminių „Perkūno bastiono“ uždavinių šiais metais – treniruoti ir ugdyti paskirtus karo komendantus, sudaryti sąlygas testuoti komendantinių vienetų veiklos principus, rinkti duomenis karo komendanto institucijos teisinės bazės atnaujinimui ir tobulinimui.

„Karo padėties atveju, komendantai tampa tiltu, jungiančiu šalies ginkluotąsias pajėgas ir valstybę ginklu galinčius ginti piliečius – rezervo karius, pilietinių organizacijų, tokių kaip Lietuvos šaulių sąjunga, medžiotojų būreliai ar kitų, šaunamąjį ginklą turinčių bei gebančių jį naudoti, asmenų. Ši sąveika yra esminis dėmuo, kai kalbame apie gynybos visuotinumą“, – sako krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.

Lietuvos Kariuomenės Gynybos štabo kvietimu pratybas stebi Lietuvos Kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos (LKKSS) bei Lietuvos Ginklų savininkų asociacijos (LiGSA) valdybų atstovai.

Pratybų ,,Perkūno bastionas 2023″ stebėtojais buvo pakviesti ir dalyvavo: LKKSS valdybos pirmininkas, Nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Saulius Pečeliūnas, LiGSA valdybos pirmininkas advokatas Arūnas Marcinkevičius ir LiGSA valdybos narys Andrejus Staško.

2023 m. rugsėjo 29 d.
LiGSA ir LKKSS valdybų informacija

Daugiau informacijos kam.lt, facebook.com/LRVRM/

Paskelbta LKKSS veikla, Naujienos, Pilietinė gynyba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *