Įvyko žygis ,,Žalio Velnio takais 2014″

DSCF07532014 m. liepos 18-19 d. Abromiškių apylinkėse vyko trečiasis pėsčiųjų žygis ,,Žalio Velnio takais“. Penktadienį vakare susirinkę dalyviai ir Abromiškių bendruomenės nariai klausėsi istoriko Dariaus Juodžio paskaitų apie vietinius partizanus. Šeštadienį 10.00 val. iš Trakų į Abromiškes pajudėjo ilgosios (32 km) pėsčiųjų trasos dalyviai, 12.00 val. iš Abromiškių per Trakus link Abromiškių išskubėjo ilgosios (63 km) dviračių trasos entuziastai, 14.00 val. iš Trakų link finišo pajudėjo vidutinės (32 km) dviračių trasos, o 15.00 val. iš Sostinės golfo laukų trumposios (15 km) pėsčiųjų trasos dalyviai. Iš viso šiemet žygyje dalyvavo 292 dalyviai (2013 m. dalyvavo 274 dalyviai, tarp kurių buvo 113 Lietuvos karių rezervistų kuopa), kurių jauniausiam buvo vos 7 mėn.  Tarp žygeivių išsiskyrė 31 JAV karių būrys, kariuomenės kūrėjas, Sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika su grupe, KA ministras Juozas Olekas, SOP karys Tomas Šiliauskas (komisuotas), trasą įveikęs neįgaliojo vežimėliu. LKKSS Vilniaus apskrities skyrių organizacinėje grupėje, postuose ir žygeivių tarpe atstovavo 14 narių, o didžiausią krūvį nešė VAS narys kpt. Vytas Šareika su visa savo šeima.

Žygio metu dalyviai praėjo net 11 punktų, kuriuose susidūrė su ,,Žalio Velnio brolijos“ atstovais, istorinio klubo ,,Kovarniai“ kariais, Vytautu Didžiuoju (Kauno įgulos karininkų ramovės direktorius Donatas Mazurkevičius), dviejų ,,okupantų“ – Antrojo pasaulinio karo vokiečių kariuomenės ir pokario sovietų MGB bei stribo postais, partizanų stovykla, praėjo ,,talibų“ patikrą ir išbandė akies aštrumą Lietuvos kariuomenės snaiperio pozicijoje, galiausiai paskutinį antspaudą žygio kortelėje gavo iš Lietuvos kariuomenės kūrėjų.

Vakare motociklininkų klubo ,,Vorai MC“ vyrai į Abromiškių bendruomenės pagrindinę aikštę prie svirno atvežė valstybinę vėliavą, kurią iškilmingai giedant himną pakėlė Garbės sargybos kuopos kariai, netrukus pademonstravę ir įspūdingą defile programą. Vėliau lietuviškų gėrybių rinkiniu buvo padėkota NATO sąjungininkams, JAV kariams, apdovanoti Abromiškių bendruomenės šviesuliai. Galiausiai įvyko dinamiška koncertinė programa su  Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijos tautinių šokių kolektyvu, Jonu Čepuliu, Aleksandru Makejevu, modernaus folkloro grupe ,,Aisva“, Romu Dambrausku, folkroko/metalo grupe ,,Ūkanose“.

Renginio biudžetą sudarė apie 10 tūkst. litų suma. Lėšas skyrė Elektrėnų savivaldybė ir seniūnija bei Abromiškių bendruomenė (3000 Lt), Abromiškių dvaro savininkas, istorikas Romualdas Bakutis (1500 Lt), LKKSS Vilniaus apskrities skyrius (1500Lt), pinigai gauti ir pagal Abromiškių bendruomenės savivaldybei pateiktą projektą (4000 Lt). 1040 Lt surinkti kaip dalyvio mokestis (po 5 Lt iš suaugusiųjų ir 2 Lt iš nepilnamečių; beje, iš JAV karių mokestis nebuvo imamas). Dar maždaug tiek pat paramos (apie 10 tūkst. Lt) sulaukta neatlygintinai iš Lietuvos kariuomenės dalinių (Kartografijos centro produkcija, KASP štabo ir KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-os rinktinės pagalba orkestru, kariais ir transportu, Mokymo ir doktrinų valdybos parama, Garbės sargybos kuopos pasirodymas) bei kitų organizacijų ar pavienių entuziastų (motociklininkų klubo ,,Vorai MC“ indėlis, įmonės ,,Kariauk.lt“ parama, karinių istorinių klubų ir t.t. dalyvavimas).

Nors žygio organizavimo ir rezultatų analizė dar pačiame įkarštyje, tačiau bendrai renginį jau galima įvertinti teigiamai. Tai įrodo ir beveik dvigubai išaugęs savo noru atvykusių dalyvių skaičius, ir tuojau pat po žygio gautas grįžtamasis ryšys iš dalyvių ir net gi Lietuvos karių asociacijos Keliautojų klubo prezidento Rolando Lubio raštiškos padėkos. Akivaizdu, jog pasiteisino glaudus bendradarbiavimas su LK daliniais, kurie šį renginį buvo įtraukę į savo veiklos planus. Jau aišku ir keletas sričių, kuriose vis dar yra ką patobulinti. Vilkimės, kad organizatoriams ir kitais metais užteks entuziazmo tęsti šį projektą.

Informaciją parengė A. Daugirdas

Daugiau nuotraukų rasite fotogalerijoje.

Paskelbta Naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *