Kaip dalyvavome In Memoriam bėgime

Kariuomenės kūrėjo savanorio pasakojimas apie anapilin iškeliavusių karių pagerbimą

Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjunga kartu su Lietuvos kariuomene bei ją remiančiomis organizacijomis spalio 23-25 dienomis Lietuvoje jau šeštą kartą organizavo pagarbos/paramos mirusiems Lietuvos kariams renginį „In Memoriam“.

2015 m. rugsėjo mėn. Vilniaus maratono metu mirė jaunas karininkas – majoras Vytautas Burokas. Truputį daugiau nei prieš savaitę iki lemtingo karininkui bėgimo, man teko su juo susipažinti. Kalbėjomės apie sportą. Jis sakė, kad bėgs Vilniaus maratone, bet ne visą maratono distanciją. Širdis karininkui sustojo nubėgus maždaug 5 km. Tais metais jam ir kitiems mirusiems ir žuvusiems kariams atminti buvo organizuotas pirmasis bėgimas Vingio parke Vilniuje.

Šiais metais dėl epidemiologinės situacijos bėgimas visiems kartu nebuvo organizuojamas. Visi, kurie norėjo pagerbti šiemet žuvusius ir mirusius karius, bėgo atskirai, skirtingose Lietuvos vietose.

Savo gimtojo miesto paežerėmis nubėgau 5 km. Tuos 5 km., kad prisimint majorą Vytautą Buroką ir kitus, anapilin išėjusius karius ir karininkus, kurių neteko pažinti.

Arturas Čiras
LKKSS VAS narys

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *