KASP 30-mečio ženkliukų įteikimas

2021-05-189 VĮ karininkų ramovėje. M.Lysenko nuotr.

Gegužės 18 d. KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės vadas plk. ltn. Vaidotas Šidlauskas į teikė ženkliukus LKKSS VAS atstovams.

1991 m. sausio 17 d. Aukščiausioji Taryba priėmė Savanoriškosios krašto apsaugos įstatymą, kuriuo remiantis buvo įkurta Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba (SKAT). 1998 m. Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba pertvarkyta į Krašto apsaugos savanorių pajėgas, sutrumpintai – KASP.

2021 m. KASP 30-mečio įkūrimo metinių proga sukurtas atminimo ženkliukai „KASP-30“, kuriuos gegužės  18 d. Rinktinės vadas plk. ltn. Vaidotas Šidlauskas Vilniaus įgulos karininkų ramovėje iškilmingos ceremonijos metu įteikė savanoriams, tarnavusiems tuometinėje SKAT, ir kariuomenės kūrėjams.

„KASP vado, plk. Dainiaus Pašvensko, vardu norėčiau padėkoti visiems savanoriams, Lietuvos kariuomenės kūrėjams už tai, kad atėjote Lietuvai ypač svarbiu metu ir kad esate dabar, savo žinias ir prisiminimus perduodate jaunajai kartai: moksleiviams, šauliams ir jauniesiems kariams. Žinau, kad KASP 30-mečio ženkliukas jums yra labai svarbus. Suprantu, kad segėdami jį su pagarba, demonstruosite savo priklausomybę Savanorių pajėgoms, kurioms atidavėte reikšmingą savo gyvenimo tarpsnį. 30 metų kariniam junginiui yra tikrai daug.  Jūs, trečiosios savanorių kartos atstovai, esate istorinių įvykių dalyviai ir liudininkai, puikiai prisimenate, kokia iš pradžių buvo Savanorių tarnyba, kaip ji išaugo į Savanorių pajėgas, kaip jos sutvirtėjo ir tapo skaitlinga, modernia, karine organizacija. Linkiu, kad geriausi iš jūsų segėtų šį KASP 30-mečio atminimo ženkliuką kaip liudijimą, kad buvote Savanorių pajėgų dalimi ir stovėjote prie mūsų struktūros kūrimo ištakų“, – sakė ceremonijoje dalyvavęs KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės vadas plk. ltn. Vaidotas Šidlauskas.

KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės inf.

Fotoreportažas iš renginio publikuojamas skiltyje FOTOGALERIJA—>2021 METAI

2021-05-189 VĮ karininkų ramovėje. M.Lysenko nuotr.

Paskelbta Naujienos, Trečioji banga, VAS veikla.
  1. Džiugu, kad SKAT įkūrimo 30-mečio progai sukurti ženkliukai įteikti to nusipelniusiems SKAT savanoriams- kariuomenės kūrėjams, atidavusiems tarnybai kariuomenėje daug savo gyvenimo metų. Kiekvienas iš jų tarnavo savo tarnybos vietose. Tai majorai Antanas Burokas, Vidmantas Mažeika. Malonu matyti Dainių- nepakeičiamą mūsų maitintoją- virėją. Malonu prisiminti kaip su Vytautu, Sauliumi, Arnoldu mokydamiesi karo meno kasėme apkasus, mokėmės pulti priešą, trauktis, žvalgyti teritoriją, vykdyti pasalas ir t.t..
    Pagarbiai,
    dim. vyresn. serž., medalių už nepriekaištingą 5 ir 10 m. tarnybą (SKAT ir KASP) kavalierius
    Gediminas Juškevičius

  2. Kai kas gali meluoti pats sau , kai kas juo gali patikėti po kelių stikliukų ,bet to meto dar esančių gyvų liūditojų niekas neprivers tikėti apsišaukėliais .Šioje nuotraukoje matau tik 3 vyrus kurie yra verti šio ženklo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *