Kryžkalnyje bus atidengtas memorialas Lietuvos partizanams

Sekmadienį, rugsėjo 20 d., Kryžkalnyje, Raseinių rajone, bus atidaromas Lietuvos partizanų memorialas, kuriuo įamžinama Lietuvos partizanų, paaukojusių gyvybes už Tėvynės laisvę nelygioje pokario kovoje su sovietų okupantais, atminimas.

Numatoma Lietuvos partizanų memorialo Kryžkalnyje atidarymo programa:

12.00  val. – Šv. Mišios Stulgių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje
13.30 val. – Memorialo atidarymo pradžia
13.35 val. – NATO Oro policijos misiją vykdančių pajėgų naikintuvų sveikinimo skrydis virš ceremonijos vietos, pagerbiant Lietuvos partizanus ir visus Laisvės kovotojus
13.40 val. – Lietuvos valdžios institucijų vadovų kalbos
14.10 val. – Memorialo šventinimo ceremonija
14.22 val. – Lietuvos laisvės kovotojų atminimo pagerbimas šūvių salvėmis; padedami gėlių vainikai, uždegamos žvakutės
14.30 val. – Oficialios Lietuvos partizanų memorialo Kryžkalnyje atidarymo ceremonijos pabaiga
14.35 val. – Ąžuoliuko sodinimo ceremonija

Numatoma, kad Šv. Mišias aukos ir Lietuvos partizanų memorialą šventins Kardinolas, Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius, Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas ir Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Lietuvos partizanų memorialo Kryžkalnyje atidarymo renginyje taip pat planuoja dalyvauti: Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras (vadovai – kapelmeisteris kapitonas Ričardas Kukulskis ir dirigentas kapitonas Remigijus Terminas), Vilniaus įgulos karininkų ramovės folkloro ansamblis „Vilnelė“ ( vadovė Laima Purlienė), Vilniaus įgulos karininkų ramovės vyrų choras „Aidas“ (vadovas prof. Tadas Šumskas), Raseinių rajono kultūros centro mišrus choras „Šatrija“ (vadovas Gražvydas Jegnoras).

Pagal manokrastas.lt, lrv.lt inf. 

Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus, koordinacinės tarybos (NOKT) pirmininkė Angelė Jakavonytė šia proga kviečia uždegti žvakutes ant visų partizanų kapų bei prie jiems pastatytų paminklų, taip prisimenant jų kilnią ir pasiaukojančią kovą už Lietuvos laisvę:
Visos Lietuvos partizanų vadas, faktiškai vykdęs okupuotos valstybės prezidento pareigas, Jonas Žemaitis-Vytautas vylėsi: „Jei ne dabar, tai už penkiasdešimties, už šimto metų Lietuva, iškovojusi laisvę, įvertins mūsų siekius ir mūsų darbus“.
Šia kilnia akcija parodysime, jog mums labai svarbi partizanų pasiaukojanti kova ir dar gyvi partizanai suprastų, kad jų kova už Lietuvos laisvę yra tikrai vertinama ir neužmiršta.
Partizanai savo kova parodė, kad gali valstybė priešintis neteisybei, stipresniam okupantui ir nepalūžti.
Kviečiu visus NOKT organizacijų narius, karius, šaulius, skautus, ateitininkus, politinių kalinių ir tremtinių organizacijas, moksleivius, studentus, partizanų artimuosius ir visus Lietuvos žmones prisijungti prie šios kilnios akcijos.

Paskelbta Antroji banga, Skelbimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *