Kryžkalnyje pradedamas statyti Lietuvos partizanų memorialas

 – čia bus įamžintas 20 tūkstančių laisvės kovotojų partizanų atminimas. Per metus iškils obeliskas, o atminimo sienoje bus iškaltos žuvusiųjų laisvės kovos dalyvių pavardės.

Spalio 7 d., pirmadienį Raseinių rajone, Kryžkalnyje surengta simbolinės kapsulės, žyminčios nacionalinio memorialo – monumento visiems žuvusiems Lietuvos partizanams statybos pradžią, įleidimo į žemę ceremonija. Kapsulę, į kurią  buvo įdėtas partizanų prisiminimų laiškas ateities kartoms ir žemių žiupsneliai, surinkti iš mūšių ir kovų vietų, įleido partizanai Juozas Mocius-Šviedrys, Jonas Kadžionis-Bėda  ir Juozas Jakavonis-Tigras. Ceremonijoje dalyvavo premjeras Saulius Skvernelis bei Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.
Memorialo statybas finansuoja Vyriausybė, lėšomis taip pat prisideda Lietuvos laisvės kovos sąjūdis. 2019 metais jam įgyvendinti skirta 250 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.
Statomą memorialą sudarys lietuviško kalavijo formos 25 metrų aukščio obeliskas ir apie 20 tūkst. partizanų įamžinanti atminimo siena su žuvusių kovotojų vardais bei pavardėmis, išpjautomis Vyčio kryžiaus formos stelose, bei nežinomo partizano kapas. Obeliskas-kalavijas turėtų būti puikiai matomas vykstantiesiems magistrale Vilnius – Klaipėda. Atkirsta esamo kalno dalis sukurs atodangą – žuvusiųjų atminimo sieną. Joje bus apie 1,3 tūkst. tamsinto plieno Vyčio kryžių su žuvusių partizanų pavardėmis, kurios tamsiu paros metu iš apačios būtų apšviestos raudonai, tuo būdu sukuriant krauju parašytų pavardžių metaforą. Šalia atminimo sienos formuojama aikštė, skirta pagerbimo ceremonijoms. Kalavijas padalija atminimo sieną pusiau ir sminga į žemę. Būtent šioje vietoje numatytas nežinomo partizano kapas – granito plokštėse išpjautas juodas Vyčio kryžius su raudonu apvadu tamsiai žalio granito fone. Į memorialą įsilies jau pernai lapkritį atidengtas memorialas Kęstučio apygardos partizanams – koplyčia su aplink išdėliotomis monolitinėmis betono plokštėmis, ant kurių pritvirtintos lentelės su iškaltais partizanų vardais, pavardėmis bei slapyvardžiais.

Daugiau apie renginį skaitykime 15min.lt ir lrv.lt, žiūrėkime lrt.lt 

Daugiau informacijos apie statomą memorialą Lietuvos partizanams pateikiama svetainėje partizanumemorialas.lt

Paskelbta Antroji banga, Fotogalerija, LKKSS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *