Kvietimas į mitingą „Šalin kruvinas rankas nuo Ukrainos vaikų!”

Birželio 1 d., ketvirtadienį, 12:30–13:10, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Vilniaus Boriso Nemcovo skvere, prie Rusijos ambasados, vyks mitingas „Šalin kruvinas rankas nuo Ukrainos vaikų!“

Nuo Rusijos pradėto plataus masto karo pradžios iš Ukrainos neteisėtai išvežta tūkstančiai vaikų, didžioji dauguma iš okupuotų pietų ir rytų Ukrainos regionų.
Ukrainos Generalinė prokuratūra teigia, kad iš okupuotų teritorijų rusai pagrobė ir išvežė apie 15 000 vaikų. Yra žinomi psichologinio ir fizinio smurto, priverstinio psichotropinių vaistų vartojimo ir seksualinės prievartos atvejai.
Vaikų grobimas ir kankinimas neabejotinai pats žiauriausias Putino vykdomas karo nusikaltimas, todėl Hagos Tarptautinis Baudžiamasis Teismas oficialiai apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir vaikų reikalų komisarę Marią Lvovą-Belovą dėl masinio Ukrainos vaikų grobimo.

Į mitingą kviečia Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas ir
karybos apžvalgininkas, buvęs specialiųjų operacijų pajėgų karininkas, gynybos ir saugumo ekspertas Aurimas Navys bei visuomenininkas Algis Ramanauskas.

Mitingo rengėjai ragina visus solidarizuotis su Ukrainos tauta, siekiančia atgauti pagrobtus vaikus .

Daugiau facebook

Paskelbta Skelbimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *