Lietuvos kariuomenės Gynybos štabui vadovauja brig. gen. Gintautas Zenkevičius

2019-07-29 LK Gynybos štabe. KAM nuotr.

Liepos 29 dieną vadovavimą Lietuvos kariuomenės Gynybos štabui perėmė brigados generolas Gintautas Zenkevičius. Simbolinį Gynybos štabo viršininko plaktuką naujai paskirtas generolas perėmė iš ką tik Sausumos pajėgų vadu paskirto brigados generolo Raimundo Vaikšnoro, iki paskyrimo laikinai vykdžiusio Gynybos štabo viršininko pareigas.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys sveikinimo kalboje akcentavo, jog brg. gen. G. Zenkevičius į Gynybos štabo viršininko pareigas skiriamas dėl savo nuveiktų darbų ir patirties.
„Visose anksčiau vykdytose pareigose generolas demonstravo gerus darbo rezultatus, todėl ir buvo pasirinktas pagrindiniu kandidatu Gynybos štabo viršininko pareigoms atlikti. Gynybos štabas yra transformavęsis, vykdo karinio strateginio ir operacinio lygmens užduotis, todėl generolui teks kūrybiškai tęsti pradėtus darbus, bei siekti įgyvendinti anksčiau numatytas Lietuvos kariuomenės vizijas,” – sakė generolas majoras Valdemaras Rupšys.
Gynybos štabo viršininko pareigas pradėjęs eiti brigados generolas Gintautas Zenkevičius iki šiol vadovavo Mokymo ir doktrinų valdybai. Tarnybą kariuomenėje generolas pradėjo 1991 m. tuometinėje Savanoriškoje krašto apsaugos tarnyboje (SKAT), šioje tarnyboje, vėliau – Krašto apsaugos savanorių pajėgose (KASP), ėjo kuopos, bataliono ir rinktinės vado, štabo viršininko, mokymo centro viršininko pareigas. Paskirtas į KASP štabą tarnavo štabo viršininko pavaduotoju G3 ir KASP štabo viršininku. Vėliau buvo paskirtas Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininko pavaduotoju J5.
2005 m. generolas vadovavo pirmajai Provincijos atkūrimo grupei PAG-1 AfganistanoGoro provincijoje, vėliau buvo Lietuvos kariuomenės transformacijos projekto vadovas, taip pat vadovavo KAM Generalinei inspekcijai, ėjo KAM Pajėgumų ir ginkluotės generalinio direktoriaus pareigas, taip pat vadovaujančias pareigas tarptautiniuose štabuose. 2014-2018 m. generolas tarnavo kaip Lietuvos karinis atstovas prie NATO ir ES.
Brg. gen. G. Zenkevičius turi gynybos mokslų magistro laipsnį, kurį įgijo Londono universiteto karališkajame koledže Jungtinėje Karalystėje. Taip pat jis yra baigęs Jungtinių pajėgų vadovavimo ir štabo koledžą bei Karališkąjį gynybos mokslų koledžą esančius Jungtinėje Karalystėje.

Pagal kariuomene.lt informaciją

 

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *