Minios žmonių palydėjo 1863–1864 m. sukilimo vadus ir dalyvius

Kovojusių už laisvę didvyrių laidotuvių procesijoje plazdėjo ir LKKSS VAS vėliava.

Lapkričio 22 dieną 150 metų ant Gedimino kalno užkasti gulėję 1863–1864 m. sukilimo vadai ir dalyviai pagaliau sulaukė dienos, kai juos į amžinojo poilsio vietą – Rasų kapinių koplyčią – atlydėjo Lietuvos ir Lenkijos garbės sargybos kuopų kariai. Valstybinėse laidotuvėse už valstybę kovojusiems didvyriams pagarbą atidavė ir valstybių vadovai bei eiliniai lietuviai, lenkai, baltarusiai. Vilniaus arkikatedroje skambėjo garsusis šūkis „Už mūsų ir jūsų laisvę“. Jį kartojo visi kalbėjusieji.
„Mes atlydėjome šiuos karius į amžinojo poilsio vietą. Bet jie ir toliau Danguje tęs savo kovą, jie užtars savo Tėvynę, jie užtars mus ir visus, kurie siekia laisvės. O mes tenepamirštame jų savo maldose ir tas tikinčiųjų bendravimas tejungia mus ir teveda mus visus į mūsų Dangaus tėvynę“, – pašventinęs didvyrių amžinojo poilsio vietą, sakė Vilniaus arkivyskupas metropolitas, Lietuvos kariuomenės Ordinariato apaštalinis administratorius Gintaras Grušas.

Nuotraukos ir nuorodos į video įrašus pateikiamos skiltyje FOTOGALERIJA–>2019 METAI–>2019-11-22 1863-1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių valstybinės laidotuvės Vilniuje

Kviečiame paskaityti: 

 

2019-11-22 1863-1864 m. sukilimo vadų ir dalyvių laidotuvės. J.Elinsko nuotr. (delfi.lt)

Dėkojame laidotuvių eisenoje juodą beretę su kokarda dėvėjusiems LKKSS nariams ir vėliavnešiui Vytautui Račkauskui.

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *