Nukeltas paminklas Petrui Cvirkai

2021-11-19 P.Cvirkos aikštėje. K.Genzbigelio nuotr.

Lapkričio 19 d. Vilniuje „nukeltas prieštaringai vertinamo sovietmečio rašytojo ir politinio veikėjo Petro Cvirkos paminklas. Nuo pat ankstyvo ryto prie paminklo plušėjo darbininkai. Palydėti rašytojo paminklo atėjo keli protestuotojai ir rašytojo anūkas. Neapsieita be incidentų“ – rašoma portalo 15min skiltyje „Aktualijos“ paskelbtoje publikacijoje „Vilniuje nukeltas paminklas Petrui Cvirkai: minioje kilo konfliktas“ (aut. M. Vorobjovaitė). Ten taip pat rašoma:
Nepriklausomybės gynimo Sausio 13-oios brolijos pirmininkas Kasparas Genzbigelis palydėti rašytojo paminklo atėjo su protesto plakatu. […]
„Jeigu žmogaus kultūra nebūtų nukreipta į savo kolegų ir Lietuvos šviesuolių sunaikinimą, jų įdavimą raudoniesiems fašistams, tai būtų galima kalbėti apie jo kūrybą ir jo palikimą.
Bet jis gi pasirašė Lietuvos pardavimo aktą nuvažiavęs į Rusiją. Jis šalino kitus kultūrininkus, juos šnipinėjo ir įdavinėjo KGB ir NKVD.
Ir šie žmonės supuvo kalėjimuose, kai kurie buvo tiesiog sužlugdyti, neteko duonos kąsnio, negalėjo niekur įsidarbinti. Šios represijos taip pat guli ir ant jo sąžinės“, – kalbėjo vyras.
Vėliau į paminklo apsauginę tvorelę atremtą jo plakatą nustūmė paminklo nukėlimu pasipiktinusi moteris. Minioje kilo agresyvus apsižodžiavimas, tačiau apsistumdyta nebuvo. […]
61-erių atsargos savanoris, šaulys Vidmantas Kuprevičius, kalbintas BNS, mano, kad nukelti paminklą reikėjo dar 1989-aisiais, Lietuvos nepriklausomybės atgavimo priešaušryje.
„Jis buvo išdavikas dar Smetonos laikais, kai lakstė pinigų į Rusijos ambasadą, yra komunacis (…). Jam, kaip rašytojui, nepastatytas paminklas. Iš tikrųjų, Cvirkai yra pastatyti du paminklai, kurie ir stovės: vienas jų – Rasų kapinėse, bareljefas ant jo antkapio, kitas paminklas vadinasi „Lakštingala“, tragiško likimo skulptoriaus, kuris protestuodamas prieš sovietus susidegino“, – kalbėjo V.Kuprevičius.

 

Paskelbta Fotogalerija, Naujienos, VAS nariai.
  1. Lietuvos Sostinėje Vilniuje buvo išvalyta dar viena aikštė. Lietuvą pardavusio kolaboranto „balvonas“ darė sunkų slegiantį įspūdį, čia niekam nebuvo malonu užeiti. Dabar Savivaldybė galėtų padaryti kiekvienam žmogui patrauklią poilsiui vietą. Čia galėtų atsirasti ir vaikų kavinukė „Nykštukas“. Pats reljefas dėkingas vandens upelio terasoms, čiurlenimui, riedlenčių takeliams ir kitoms atrakcijoms.
    Mums – laisvės gynėjams – besidžiaugiant išdaviko išvežimu, Vilniaus SDP partijos pirmininko Povilo Pinelio nervai neišlaikė ir jis puolė mane: tyčiojosi iš mūsų pirmosios Laisvės gynėjų uniformos, VYČIO ženklo beretėje, sakė čia esą vokiečių ss uniforma, mane ir tremtinį Joną vadino fašistais. Fašistais ir žudikais išvadino visus LIETUVOS LAISVĖS GYNĖJUS, LIETUVOS PARTIZANUS, kartojo A .Paleckio šmeižtą. Toks šio jaunuolio išpuolis mus pribloškė. Pasirodo jis dar sėdi mūsų apgintame Lietuvos Seime ir gauna gerą algą būdamas Seimo vicepirmininko J. Sabatausko padėjėju. Matau, kad vėl sugrįžta ta „jedinstvos“ gadynė, kai jie iš visų pakampių puolė MUS, LAISVĖS GYNĖJUS LIETUVOS KARIUOMENĖS KŪRĖJUS SAVANORIUS, PARLAMENTO GYNĖJUS – MIRTININKUS, PRISIEKUSIUS 1991 m. SAUSIO – RUGPJŪČIO mėnesiais.

  2. Tą Povilą Pinelį reikia demaskuoti. Manau visų pirma reikėtų kreiptis į teisėsaugą ir parašyti pareiškimą už viešą įžeidinėjimą. Antra: reikėtų informuoti Seimo valdybą ir patį Sabatauską, kuris beje, pats yra tremtinys (berods, tremtyje gimęs).
    Aš irgi FB susidūriau su įžeidinėjimais dėl šio MGB stukačiaus paminklo nukėlimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *