Oficialiai paskelbtas Lietuvos kariuomenės veterano statusą įteisinantis įstatymas

2021-11-23 Katedros aikštėje. M.Abaravičiaus nuotr.

Prezidentui pasirašius, lapkričio 25 d. Teisės aktų registre įregistruotas ir paskelbtas Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 2, 10, 21 ir 22 straipsnių pakeitimo įstatymas, kurį Seimas priėmė lapkričio 18 d.

Šių metų paskutinę dieną įsigaliosiančiu įstatymu nustatoma, kam ir kaip galės būti suteiktas Lietuvos kariuomenės veterano vardas.

Lietuvos kariuomenės veteranu bus laikomas Lietuvos Respublikos pilietis profesinės karo tarnybos karys, atliekantis nuolatinę karo tarnybą kariuomenėje, karys savanoris ar kitas savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos karys, atliekantis krašto apsaugos savanorių karo tarnybą:

  • ištarnavęs Lietuvos kariuomenėje ne mažiau kaip 20 metų, arba
  • nepertraukiamai ne mažiau kaip 30 dienų dalyvavęs tarptautinėse operacijose ar specialiosiose misijose, arba
  • garbingai atlikdamas tarnybą paleistas iš karo tarnybos dėl sveikatos sutrikimo, atsiradusio dėl priežasčių, susijusių su tarnybinių pareigų vykdymu, ar dėl priežasčių, susijusių su kario statusu, arba
  • Sovietų Socialistinių Respublikų Sąjungos karinės agresijos laikotarpiu, 1991 m. sausio 11 d. – rugpjūčio 21 d., tarnaudamas krašto apsaugos sistemoje gynęs Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę ir krašto apsaugos sistemoje tarnavęs iki 1993 m. rugpjūčio 31 d., iki Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos Respublikos teritorijos.

Lietuvos kariuomenės veterano vardą suteiks krašto apsaugos ministras. Jis taip pat turės patvirtinti šio vardo suteikimo nuostatus.

Pasak įstatymo projektą iniciavusio Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio Seimo nario Arvydo Pociaus kariuomenės veterano vardo suteikimas sustiprins ne tik kariuomenės potencialą, bet ir paskatins jaunąją kartą eiti senelių, tėvų pramintais takais, nes pasiaukojimas ir ryžtas ginti Tėvynę ir pagarba tokiam asmeniui yra geriausios pilietiškumo ir patriotizmo pamokos. Šio statuso suteikimas išreikš pagarbą Lietuvos valstybės gynėjui ir suteiks Lietuvos kariams galimybę dalyvauti NATO šalių karių veteranų organizacijose ir jų renginiuose.

Lietuvos Respublikos krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo Nr. VIII-723 2, 10, 21 ir 22 straipsnių pakeitimo įstatymas Nr. XIV-670

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.
  1. 30 dienų pasėdėjo sargybos bokštelyje kur nors Malyje ir jau veteranas 🙂
    Kažkam aiškiai trūko iki 20 metų, tai pridėjo 30 dienų tarptautinėje misijoje 🙂
    Gal LKKSS laikas išsivaikščioti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *