Pagerbtas A. Sakalausko atminimas

DSC_02632014 m. rugpjūčio 21 d. Vilniuje buvo paminėtos savanorio Artūro Sakalausko 23-ios žuvimo metinės. Dalyvauti oficialioje pagerbimo rikiuotėje LKKSS gavo kvietimą iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado. Tradiciškai rikiavosi tik Vilniaus apskrities skyriaus ,,dėžutė“ iš 18 vyrų ir jau tradiciškai ją sustiprino du atstovai iš Šiaulių apskrities skyriaus. Ceremonijoje kaip kitų institucijų ir organizacijų atstovai dalyvavo dar 15 Vilniaus skyriaus kariuomenės kūrėjų savanorių. Prie atminimo akmens buvo padėtos gėlės. Vėliau dalyvauta renginyje Seimo rūmuose, kur buvo įteikti LKKSS pažymėjimai ir ženklai naujiems VAS nariams.

Prisimenant 1991 m. įvykius ir bendražygio žūtį galima jau pasidžiaugti ir tuo, kad akivaizdžiai gerėja supratimas tarp nūdienos Lietuvos kariuomenės karių ir pirmųjų karių, kurie kūrė Ginkluotąsias pajėgas. Stovėjimas bendroje rikiuotėje, aiškus įvardinimas visuomenei, kas tie vyrai juodais kostiumais ir beretėmis, rankos paspaudimas – smulkūs, bet su galingu užtaisu moraliniai elementai. Belieka sulaukti, kada buvę generolai ir kiti aukštesnio ar žemesnio rango kariai-kariuomenės kūrėjai kartu atsistos į savo bendražygių gretas…

Daugiau nuotraukų galite pažiūrėti fotogalerijoje.

Informaciją, remdamasis V. Račkausko pateiktais duomenimis parengė A. Daugirdas

Paskelbta Naujienos.
  1. Nuoširdžiai dėkoju visiems rikiuotės vyrams, radusiems laiko ir nepabūgusiems darganoto oro. Savanorių kūrėjų „dėžutė“ – tai istorinis priminimas, kad be žuvusio bendražygio A. Sakalausko dar yra gyvų savanorių, kurie kovojo už Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę 1990-1991 m., ir kurie gali ir kovos už ją ir praėjus ketvirčiui šimtmečio nuo LR Nepriklausomybės atstatymo. Savanoriai kūrėjai – tai laikmečio patikrinti žmonės ir Lietuvos Nepriklausomybės GARANTAS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *