Parodos Karo mokslų ir technologijų bibliotekoje

Iki 2019 m. sausio 6 d.: „Lietuviškoji skautija 1918-2018” ir  „Vanagas su vanagėliais”

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų ir technologijų biblioteka, Šv. Ignoto g. 6, Vilnius

KVIEČIA APSILANKYTI 2 PARODOSE!

„Lietuviškoji skautija 1918-2018”

Minint Lietuviškosios skautijos 100-ąjį gimtadienį, pristatome parodą „Lietuviškoji skautija 1918-2018”. Čia knygos, periodiniai leidiniai iš Mykolo Romerio, Lietuvos edukologijos universitetų bei Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Karo mokslų ir technologijų bibliotekų fondų.
Parodoje galima pamatyti jaunesniojo skauto – vilkiuko ir vyresniojo skauto – vyčio aprangą. Tarp eksponatų ir 1935 m. Lietuvos skautų organizacijos struktūra, Lietuvos skautų sąjungos įstatymas bei leidiniai, kuriuose daug praktinių pamokymų, kaip išgyventi ekstremaliose sąlygose.

 

„Vanagas su vanagėliais”

Parodoje eksponuojamos fotografijos, darytos 1947 m. liepos pradžioje Bingelių kaimo, esančio keli kilometrai nuo Merkinės, apylinkėse. Fotografijų autorė yra Gražina Pigagaitė-Vilbik, tarpukariu Merkinėje fotoateljė įsteigusio ir Dzūkijoje pagarsėjusio fotografo Luko Pigagos duktė.
Fotografijose įamžinti tuometinis Dainavos apygardos Merkio rinktinės vadas Adolfas Ramanauskas-Vanagas ir jo pavaduotojas Albertas Perminas-Jūrininkas. Laisvės kovotojai fotografavosi su plėšriųjų paukščių jaunikliais. Tikėtina, kad A. Ramanauskas-Vanagas su vanagėlių jaunikliais nusprendė įsiamžinti dėl paukščių pavadinimo ir jo slapyvardžio atitikmens; jis savo prisiminimuose yra užsiminęs: „…esu tik toks „vanagėlis“ kaip ir visi kiti.“

Paskelbta Skelbimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *