Pėsčiųjų žygis „Žalio Velnio takais“ vėl pavyko…  

 

2016 m. liepos 1–2 d. įvyko 5– asis patriotinis pėsčiųjų žygis „Žalio Velnio takais“. Pokario partizano Jono Misiūno–Žalio Velnio suburtos partizanų Didžiosios Kovos apygardos teritorijoje šiuolaikinė Abromiškių bendruomenė (Elektrėnų sav.) kartu su Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyriumi (LKKSS VAS), remiami Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS),


Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, Elektrėnų savivaldybės ir kitų bendraminčių bei mecenatų, beveik tūkstančiui užsiregistravusių dalyvių liepos 1 d. Abromiškių svirne pasiūlė istorinę paskaitą apie partizanų bunkerių kompleksines rekonstrukcijas (skaitė LKKSS VAS narys Ernestas Kuckailis), o liepos 2 d. – penkias skirtingo lygio žygio trasas (pėsčiųjų – 16,5, 26 ir 43–45 km; dviratininkų – 40 ir 67–70 km.) bei  dinamišką koncertą vakare prie minėto Abromiškių svirno.
Nuo 8 iki 12 val. startavo 809-i alinančio karščio (pavėsyje buvo iki 31° C) nepabūgę žygeiviai ir net 806-i, tarp jų ir LK Sausumo pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika bei Portugalijos kariuomenės karių kuopa, dviračiais ar pėsčiomis sėkmingai įveikė savo pasirinktas trasas. Žygio nebaigė 3 žygeiviai (2 pėstieji ir 1 dviratininkas) – tai labai mažas nuošimtis nuo startavusiųjų, dauguma žygeivių realiai įvertino savo galimybes ir buvo atitinkamai fiziškai ir techniškai pasiruošę. Tai džiugina…
2015 m. 4–ajame pėsčiųjų žygyje „Žalio Velnio takais“ pasirinktus atstumus nužygiavo ar dviračiais nuvažiavo 595 žygeiviai. Kiekvienais metais žygeivių vidutiniškai pagausėja apie 150, o žygio maršrutai veda vis kitais keliais. Reikėtų priminti, kad šiemet likus kelioms dienomis iki žygio net buvo sustabdyta registraciją į ilgąją 45 km pėsčiųjų distanciją – tiek buvo norinčių ją įveikti.
Pastarasis, 5–asis iš eilės, kasmetinis žygis išsiskyrė ne tik įspūdingomis istorinėmis ir gamtinėmis vietovėmis bei dalyvių gausa, bet ir vietinių bendruomenių – Čiobiškio, Paparčių, Gabriliavos, Abromiškių – aktyvumu. Žygeivių motyvaciją pakelti ir žygį praturtinti stengėsi didelis skaičius kontrolės postų – NATO sąjungininkai, Vokietijos kariuomenės artileristai su savaeige haubica Pzh 2000 (žygeiviams net buvo leista įlipti į vidų pasižvalgyti), Lietuvos kariuomenės žvalgai, snaiperiai, inžinieriai ir artileristai, istorinių klubų atstovai, vaidinę Lietuvos pokario partizanus, sovietinės okupacijos NKVD ir hitlerinės okupacijos vermachto karius, LK savanoriai kūrėjai ir šauliai. Pastarieji įkūrė net 4– ris kontrolės postus – Čiobiškio miestelio centre, prie perkėlos per Nerį Čiobiškis – Padaliai, Budelių kaime ant aukštumos „109,6“ ir Dainavos miške piečiau Daunavėlės kaimo.

Kuo prisidėjo prie renginio LKKSS VAS, kaip vienas iš organizatorių (kitas organizatorius – Abromiškių bendruomenė):

  1. Skyrė iš LKKSS VAS iždo tikslinę finansinę paramą renginiui – 250 Eurų.
  2. Organizavo vieną kontrolės postą Elektrėnuose, šalia bažnyčios esančiame pokario partizanų pagerbimo memoriale. Čia LKKSS VAS nariai (Dainius Gudelis – posto vyresnysis, Rimantas Šileikis, Rolandas Seniutis ir Saulius Stelmokas), vieni devėdami juodas uniformas, kiti –juodus LKKSS VAS marškinėlius bei juodas beretess su kokarda, sutikdavo žygeivius. Posto vietą žymėjo LKKSS VAS vėliava.
  3. LKKSS VAS nariai, priklausantys LŠS Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės Vilniaus kuopos Žalio Velnio skyriui, organizavo 2 kontrolės postus (Čiobiškio centre ir perkėloje per Nerį Čiobiškis – Padaliai). Šis iš savanorių kūrėjų sudarytas šaulių kovinis vienetas, buvo pilnai ginkluotas ir ekipuotas: snaiperiniais ir pusiau automatiniais ginklais „HK416“, pistoletais ir koviniais peiliais, tolimačiais ir žiūronais, multikam rašto uniformomis, taktinėmis liemenėmis, antkeliais ir t.t. Visa tai buvo demonstruojama žygeiviams ir leidžiama susipažinti „iš arčiau“ Čiobiškio centre (posto vyresnysis – Vytautas Račkauskas). Kitame, perkėlos poste, buvo kontroliuojami žygeivių srautai ir jiems organizuotas šaudymas iš aerosoftinių ir pneumatinių ginklų (posto vyresnysis – Albertas Daugirdas).
  4. Pagrindinis žygio organizatorius – atsargos kapitonas Vytas Šareika – taip pat yra LKKSS VAS narys. Tai jam ir jo šeimai labiausiai reikėtų padėkoti už šio žygio išpopuliarinimą. Kaip jau minėta, žygio išvakarėse paskaitą skaitė LKKSS VAS narys Ernestas Kuckailis. Trumpąją pėsčiųjų trasa (16,5 km) kuravo LKKSS VAS narys Gediminas Trakimas.
  5. Keletas LKKSS VAS narių dalyvavo žygyje kaip žygeiviai: Arturas Čiras ir kt. Kiti atvyko į šventinę, vakarinę, dalį, pvz.: LKKSS VAS narys Gintautas Akelis.

Kiek yra žinoma iš organizatorių, pasibaigus penktajam žygiui jau prasideda šeštojo žygio planavimas.
Ruoškimės ir reklamuokime… Žygis yra vykęs ir pavykęs.

Ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas
LKKSS VAS ir LŠS narys
2016-07-08

Nuotraukos iš Dainiaus Gudelio ir Alberto Daugirdo asmeninių archyvų:

2016-07-02 Žygis Žaliojo Velnio takais

2016-07-02 Žygis Žaliojo Velnio takais

2016-07-02 Žygis Žaliojo Velnio takais

2016-07-02 Žygis Žaliojo Velnio takais

2016-07-02 Žygis Žaliojo Velnio takais

 


Daugiau informacijos:
http://www.kronika.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=4691%3Azalio-velnio-takais-myne-per-800-zygeivi&catid=97%3Aprasmingi-darbai-vienija-zmones&Itemid=200&hitcount=0

 

Paskelbta Antroji banga, Fotogalerija, Naujienos, VAS veikla.
  1. Maloniai paglosto širdį, kai matai gražią jaunų žmonių pamainą, kurių amžius ir sveikatos buklė dar leidžia parodyti ryžtą ir pasišventimą. Šiais bendražygiais galime didžiuotis, jų ryžtas nekelia abejonių, taip parodoma bet kokiam niekadėjui – jei kiš čia savo nosį tai neteks ir galvos.
    Ačiu jums šaunuoliai .

  2. Ačiū Gasparai už dar „jaunų savanorių kūrėjų- šaulių” įvertinimą… ir „senoliai savanoriai kūrėjai” jei reiks dar gali pykštelėti į neprietelį atėjūną okupantą iš kokio lango, tarpdurio ar plyšio sienoje… Kol gali laikyti ginklą rankoje, kol gali išmesti granatą, kol gali telefonu pranešti žvalgybinę informaciją savo ginkluotom pajėgom, tol esi reikalingas ir dar naudingas… Nenurašykim senimo ir džiaukimės augančiu pozityviu jaunimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *