Prie Soledaro ir Kreminos sprendžiasi Bachmuto likimas

Tokią nuomonę sausio 10 d. telemaratono „Freedom“ eteryje išsakė buvęs bataliono „Aidar“ būrio vadas Evgen Dykyj.

Anot jo, dabar mūšio lauke sprendžiasi klausimas, kas įvyks anksčiau – Ukrainos ginkluotosios pajėgos išvaduos Kremina, ar rusijos okupantai užgrobs Soledarą.

„Tai nulems Bachmuto ir visos rusijos grupės prie Bakhmuto perspektyvas. Jei mūsiškiams pavyktų užimti Kreminą anksčiau, tai apie jokį Bachmuto puolimą daugiau kalba nebeitų, rusams tektų gelbėti savo grupę nuo apsupimo. Bet jei jiems anksčiau pavyktų užimti Soledarą, tada jie turėtų šansų suspėti „prismaugti“ Bachmutą ir ten įsitvirtinti“, – mano Dykyj.

Jis pažymėjo, kad dabar Soledare vyksta labai sunkūs gatvių mūšiai ir palygino juos su Stalingrado mūšiu Antrojo pasaulinio karo metais.

„Ten vyksta mūšiai dėl kiekvieno individualaus namo, netgi dėl kiekvieno atskiro įėjimo. Apskritai, vyksta tai, nuo ko XXI amžiuje jau lyg ir atpratome. Ten jau visą mėnesį tęsiasi toks sunkus „Stalingradas“. Žinoma, tokioje situacijoje priešo nuostoliai yra daug didesni nei mūsų. Tiesiai ir atvirai sakant, kiekvienas namas, kiekviena laikymosi mieste diena mums taip pat daug kainuoja“, – sakė E. Dykyj.

Buvęs „aidarovietis“ prisipažino manęs, kad Ukrainos gynėjams teks trauktis iš Soledaro, tačiau į miestą atėjo pastiprinimas.

Jis taip pat išsakė savo nuomonę, kokie galėtų būti tolesni galimi Ukrainos kariuomenės veiksmai.

„Tikriausiai teks tiesiog laikytis Bachmute ir Soledare, o tuo pat metu „užspaudinėti“ Kreminą. Jei jau pralaužtume liniją Svatovo-Kremina, pirmiausia paimtume pačią Kreminą, tada galėtume grasinti rusams apsupimu, jiems tektų trauktis“, – pridūrė jis.

Paskelbta Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *