Pristatyta paroda „Jauni ir pašėlę“

Rugpjūčio 22 d. Lietuvos ypatingojo archyvo edukacinėje salėje įvyko unikalus virtualios parodos, skirtos sovietinėje Lietuvoje veikusioms neformalių jaunimo grupuotėms pristatymas.
Edukacinėje salėje, kuri įrengta buvusiame LSSR KGB pirmininko kabinete susirinko gausus būrys anuomet hipių ir pankų judėjimuose dalyvavusių žmonių. Kaip apie renginį atsiliepė anuomet vienas garsiausių pankų Nėrius Pečiūra-Atsuktuvas „KGB rūmuose buvo tikras anšlagas, žmonės veržėsi ten, kur kadaise pakliūti niekas nenorėjo“.
Parodos kuratorius, Lietuvos ypatingojo archyvo VRM dokumentų skyriaus vedėjas Povilas Girdenis ne tik detaliai pristatė parodą, supažindino susirinkusius su pagrindiniais eksponatais, bet ir žaismingai kalbino skirtingų kartų neformalaus jaunimo atstovus. Prisiminimais ir įžvalgomis dalinosi Valdemaras Šimėnas, Gitenis Umbrasas. Apie pankų judėjimo Lietuvos provincijoje ypatumus pasakojo Lietuvos kariuomenės pulkininkas-leitenantas Valerijus Šerelis.
Vienas linksmiausių renginio momentų buvo trumpam į Lietuvą sugrįžusio, Lietuvos pankų judėjimo ikona tituluojamo Vikinto Dariaus Šimansko-Varveklio pasisėdėjimas toje vietoje, kur kadaise sėdėjo LSSR KGB pirmininkas. Iki šiol ištikimas jaunystės idėjoms, V. D. Šimanskas buvo intensyviai persekiojamas sovietinio saugumo, per lemtingus 1991 m. sausio įvykius su grupe bendražygių Gedimino pilies bokšte saugojo nepriklausomybės ir valstybingumo simbolį ‒ Lietuvos trispalvę vėliavą.

2018-08-22 LYA edukacinėje salėje

Lietuvos ypatingojo archyvo (www.archyvai.lt/lt/lya.html) inf.

Apie parodą jau galima paskaityti portaluose www.respublika.lt,  www.15min.lt, www.bernardinai.lt, www.lrytas.lt ir kitur.

Lietuvos ypatingojo archyvo parengtą virtualią parodą „Jauni ir pašėlę“ galima pamatyti čia

 

 

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *