Romo Kalantos mirties 50-ųjų metinių minėjimo renginiai

Gegužės 13-15 d. Kaunas kviečia Kalantines minėti ypatingai.
Gegužės 14 d. 12:00 gėlių padėjimas Laisvės alėjoje prie Romui Kalantai skirto memorialo

Gegužė – ypatingas mėnuo. Visu smarkumu sprogstantis pavasaris į miestą grąžina ne tik pabudimą, bet ir niekuomet neblėstantį „Kauno pavasario“ aidą. 1972-aisiais Kaune įvyko tai, ką nulėmė ilgai kentėtas gūdus sovietmečio laikotarpis. Gegužės 14 d. susidegino devyniolikmetis Romas Kalanta, visam laikui pakeisdamas miesto ir šalies istoriją. Po šio įvykio prasidėjęs masinis pasipriešinimas ir po jo atgimusi ilgai slopinta laisvės dvasia tapo istorinio lūžio tašku. Tuometinės jausenos, skaudžios patirtys ir sovietinį rūbą pamažu nusimetanti kultūra skleisis Kaune vyksiančiuose renginiuose. Šiandieninių įvykių fone gegužės mėnuo tampa amžinu įrodymu, kad laisvės ir vilties atimti neįmanoma.

Gegužės 13–15 d. Kaune vyks specialūs Kalantines minintys renginiai, prabilsiantys apie pogrindžio dvasią, rezistenciją, hipių judėjimą ir nesibaigiantį laisvės troškimą. Lyg dėlionę tuometinius istorinius įvykius pamažu sudės parodos, susitikimai, diskusijos, spektakliai ir koncertai, o atsiminimai pabus per meną, madą, pokalbius ir net roko muziką.

Minėjimas gegužės 14 d.:
Romo Kalantos kapo lankymas ir gėlių padėjimas Romainių kapinėse, o tai pat – prie paminklinio akmens šalia R.Kalantos namų Panerių g. 34, Kaunas.
12 val. gėlių padėjimas Laisvės alėjoje ties Miesto sodu prie Romui Kalantai skirto memorialo

Paskelbta Antroji banga, Skelbimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *