Rugsėjis – pirmas laisvės mėnuo

2020-09-19 Senajame Subačiuje. srž. A. Puzo nuotr.

srž. A. Puzo nuotr.

Rugsėjo 19 dieną Senajame Subačiuje (Kupiškio raj.) Dainiaus Gudelio sodyboje vyko skaitomosios ir dainuojamosios patriotinės poezijos popietė

Atėjo laisvės laikas. Laisvėje dirbti. Laisvėje gyventi saugiai, ramiai. Laisvėje mąstyti ir kurti. Sovietų sąjungos jungas išvargino mus. Tačiau Lietuva pakilo ir nugalėjo. Ją atkūrėme mes – Lietuvos piliečiai. Mūsų tikslas vienas – kad Lietuva būtų nepriklausoma ir laisva. 1993 metais rugpjūčio 31 d. 23:45 mus paliko paskutinis Sovietų kariuomenės ešelonas ir Rugsėjis tapo pirmuoju laisvės mėnesiu. Tad su šia intencija sumąsčiau šį renginį – poezijos popietę savo Tėviškėje.

Renginys prasidėjo Šv. mišiomis Švč. Trejybės bažnyčioje Subačiaus miestelyje. Mišias laikė klebonas Vidmantas Bloškis pasakęs labai gražų pamokslą apie Lietuvos laisvę ir laisvės kovotojus. Po mišių vyko poezijos popietė. Eiles apie Lietuvos laisvę skaitė vyr. bibliotekininkė Audronė Bukienė ir Dainius Gudelis – renginio sumanytojas. Dainavo Subačiaus bendruomenės nariai: Subačiaus padalinio meno vadovė Irena Jėčiuvienė ir Algirdas Stašys, Subačiaus bibliotekos bičiulių klubas (vad.Vilma Aleknienė). Mus pagerbė Lietuvos patriotas, bardas, poetas ir dainininkas plk. ltn. Valerijus Šerelis, mūsų renginio svečiams padainavęs patriotines dainas ir padeklamavęs savo kūrybos eiles. Po renginio Senojo Subačiaus bendruomenės namuose prie kavos ir arbatos buvo skaitomos eilės apie Lietuvos laisvę, ir padėkomis buvo pagerbti Subačiaus bendruomenės nariai.

Prie poezijos popietės savo darbais ir indėliu prisidėjo Kupiškio KC Subačiaus padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Inga Dovydėnienė. Renginį rengė Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos Vilniaus skyrius – vadas gr. (R) Dainius Gudelis, karių asociacija SUOPIS – prezidentas vyr. srž. Valdas Rasimavičius. Prisidėjo iki kiti nariai: srž. Augustas Puzas ir eil. (R) Rimantas Šileikis. Renginio svečiai: Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos kancleris plk. (R) Vytautas Čepukas, Krašto apsaugos bičiulių klubo pirmininkas mjr. (R) Antanas Burokas, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos atstovas gr. (R) Robertas Ščerbavičius ir Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės karininkų šeimų moterų sąjungos atstovė Irena Burokienė.

Šitą Lietuvos kariuomenę ir mūsų visuomenę vienijantį renginį drąsiai galime vadinti Lietuvos laisvės simboliu.

Dainius Gudelis
Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos Vilniaus skyriaus vadas
LKKSS VAS narys

Pagal Facebook informaciją

Paskelbta Fotogalerija, Naujienos, Trečioji banga, VAS nariai.
  1. Maloni žinia. Dainiau, esi šaunuolis- ne apsamanojęs, ne išpuikėlis, nepraradęs patriotiškumo, netigintis ir turintis organizacinių sugebėjimų. Pasirodo, kad suorganizuoti renginį nereikia būti nei generolais, nei signatarais, nei juristais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *