Seime paminėtos Rusijos karinės invazijos į Ukrainą antrosioms metinės

Vasario 23 d. Seime vyko renginiai, skirti plataus masto Rusijos karinės invazijos į Ukrainą antrosioms metinėms.

„Karas Ukrainoje tebesitęsia, padėtis, deja, negerėja, o ir grėsmės išlieka didelės. Ukrainiečiai toliau atkakliai ir didvyriškai kaunasi už savo bei viso demokratinio pasaulio laisvą ateitį. Čia svarbios kiekvieno pastangos, kiekviena galimybė. Todėl kova komunikaciniame bei kultūros frontuose (parodos, filmų peržiūros, konferencijos, diskusijos) taip pat atlieka nepamainomą funkciją – padeda sutelkti ir išlaikyti dėmesį Ukrainai. Seime vyksiančiais renginiais paminėsime antrąsias karo Ukrainoje metines ir pakartosime savo įsipareigojimą ukrainiečiams būti greta ir teikti pagalbą tiek, kiek reikės“, – teigė renginių globėjas Seimo Pirmininko pavaduotojas P. Saudargas.

Renginiai Seime prasidėjo Ukrainos fotomenininkės Martos Syrko fotografijų parodos „Skulptūros“ Vitražo galerijoje bei Ukrainos nevyriausybinių organizacijų „Samooborona“, „Banderininkai”  ir Ukrainos jaunimo grupės Lietuvoje tapybos meno ant karo eksponatų parodos „Plieno spalvos“ atidarymu. Parodas atverė Seimo Pirmininko pavaduotojas P. Saudargas ir Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta.

Kovo 11-osios Akto salėje vyko tarptautinis forumas „Jūsų pergalė – mūsų pergalė“. Forumo dalyvius sveikino Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Ukrainos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta. Lietuvos ir Ukrainos kariai skaitė pranešimus apie karo Ukrainoje realijas. Buvo surengta dokumentinio filmo „Kultūra vs karas. Ukrainiečių muzikos grupės „Antitila“ istorija“ peržiūra.

Fotoreportažas iš renginių Seime ir nuoroda į forumo vaizdo įrašą publikuojami skiltyje  FOTOGALERIJA—.2024 METAI.

Paskelbta Naujienos, Rusijos agresija, VAS nariai, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *