Rugpjūčio 24-ąją buvo ne tik Ukrainos Nepriklausomybės diena, bet ir suėjo lygiai šeši mėnesiai nuo plataus masto Rusijos kariuomenės invazijos pradžios. Šia proga „Novynarnia“ vyriausiasis redaktorius Dmytro Lykhoviy ir „karinis-civilinis“ ekspertas, Antiteroristinės operacijos veteranas, „arestovičius sveikiems žmonėms“ Evgen Dykyj surengė diskusiją apie praėjusius šešis karo mėnesius (taip pat ir apie paskutinį mėnesį), išdrįso paprognozuoti, kas nutiks per artimiausius mėnesius, atliko istorines ekskursijas tam tikromis laiko ir geografinėmis kryptimis.
Gavosi puikus vaizdo įrašas.Bent kiek suprantantiems ukrainietiškai būtina pažiūrėti, bus tikrai įdomu ir naudinga. Iš šio interviu sužinosite: 1:28 – Kokie pokyčiai įvyko per paskutinį karo mėnesį; 12:42 – Koks yra sankcijų poveikis rusijos gynybos pramonei ir apšaudymui raketomis; 17:04 – Kaip ir kieno dėka rusija bando pasiekti pauzę ir taikos sutartį su Ukraina, ar galimas (ir būtinas) antrasis plataus masto karas tarp Ukrainos ir rusijos federacijos; 25:28 – Kokia bus karinė žiema Ukrainoje; 31:02 – Į kokį karą iš pastarojo šimtmečio panašus šis Rusijos Federacijos karas prieš Ukrainą su Ukrainai siūlyta „finliandizacija“, „korėjizacija“, „vietnamizacija“; Dar daugiau apie istorines paraleles: kai Rusija buvo „Veimaro respublika“ ir ko pasigedo Anna Politkovskaja; 49:58 – Kodėl būtų žalinga skubinti įvykius Chersono kryptyjeNuo buvimo šalies pietuose gegužės mėnesį rusai perėjo prie absoliučiai efektyvios tos teritorijos okupacijos ir beveik visiškos kontrolės. Įsibrovėliai taip pat pastatė trijų linijų ešelonuotą gynybą. Tiesiog kaktomuša visa tai šturmuojant… vienareikšmiškai būtų ne šimtai, tūkstančiai „dušimtųjų“. Būtų išguldytos ištisos brigados. Tuo pačiu metu , nėra sėkmės garantijos. Ukrainos kariai dėl savo drąsos ir motyvacijos sugebėjo efektyviai apsiginti nuo pranašesnių priešo jėgų. Tačiau norint pralaužti ešelonuotą gynybą, kariams reikalingas visai kitoks pasirengimo lygis, visiškai kitoks sunkiosios ginkluotės ir „šarvų“ santykis, nes „pėsčias toli nepažengsi“. Šiuo metu galime laikyti gynybą ir nualinti priešą durklų smūgiais į užnugarį. HIMARS tam labai padeda, bet visame fronte jų yra tik 16. Tai apsunkina okupantų gyvenimo sąlygas, bet nepakaks juos tiesiog nuversti į Dnieprą. Valdžia neturėtų siekti pritarimo visuomenės, kuri akivaizdžiai nori greito kontrpuolimo.
Koks yra Krymo „vatos“ vaidmuo tolimesnėje įvykių raidoje; 01:09:29 – Prognozė artimiausiam mėnesiui ir pusmečiui. 01:10:56 – Bonusas: Facebook skaitytojų klausimai – apie karą su rusais Antarktidoje. Pagal telegraf.com.ua, novynarnia.com