Švenčiame Lietuvos narystės NATO 20-metį!

2024-03-29 S. Daukanto aikštėje. K. Jarmalos nuotr.

Kovo 29-ąją su pasididžiavimu minime Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) veiklos 20-metį. Būtent šią istorinę dieną 2004-aisiais Lietuva oficialiai įstojo į aljansą, įtvirtindama savo įsipareigojimą siekti kolektyvinio saugumo, taikos ir bendradarbiavimo.

Lietuvos kelias į NATO buvo nelengvas ir kupinas iššūkių. Tačiau Lietuva įrodė tvirtą įsipareigojimą aljansui – savo pasirengimą ginti bendrus interesus ir kovoti su kylančiomis grėsmėmis.

Per pastaruosius dvidešimt metų Lietuva stovėjo petys į petį su NATO sąjungininkais aktyviai dalyvavo bendrose tarptautinėse misijose, operacijose ir pratybose. Žvelgiant į ateitį, Lietuva toliau laikysis NATO principų ir tikslų, stiprins partnerystę ir vieningai, ryžtingai bei solidariai žengs demokratijos ir taikos išsaugojimo keliu.

LKKSS VAS narys, dim. gen. ltn.,
Lietuvos Respublikos Seimo narys
Arvydas Pocius

Plk. A. Pocius su studijų metais jį globojusia p. Rita Kavoliene ir žmona Namida įstojimo į NATO ceremonijoje Baltuosiuose rūmuose Vašingtone, 2004 m. kovo 29 d. (A. Pociaus asmeninio archyvo nuotr.)

Paskelbta Naujienos, Trečioji banga, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *