Šventėme Lietuvos kariuomenės dieną

2021-11-23 Katedros aikštėje. A. Čiro nuotr.

Lietuvos kariuomenės dienos proga lapkričio 23-ąją Vilniaus Katedros aikštėje įvyko iškilminga karių rikiuotė.

Iškilmingoje rikiuotėje stovėjo Lietuvos Respublikos, istorinė ir kariuomenės vėliavos, Lietuvos kariuomenės rūšių, pajėgų ir jų struktūrinių vienetų vėliavos ir kariai, taip pat NATO priešakinių pajėgų Lietuvoje kariai iš Vokietijos, Čekijos, Nyderlandų ir Norvegijos, Jungtinių Amerikos Valstijų kariai bei Lietuvos šaulių sąjungos būriai. Ceremonijoje dalyvavo aukščiausia šalies ir kariuomenės vadovybė, taip pat Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos 20 narių „dėžutė“ su Vilniaus apskrities skyriaus vėliava.
Šventės dalyvius skrydžiu pasveikino šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančių Danijos Karalystės ir Portugalijos Respublikos karinių oro pajėgų naikintuvai.
Po rikiuotės Katedros aikštėje Lietuvos kariai kartu su Lietuvoje dislokuotais sąjungininkų kariais pražygiavo Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės.
Prieš prasidedant rikiuotei Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė dalyvavo Šv. Mišiose Lietuvos kariuomenės Šv. Ignoto bažnyčioje.

Foto ir video reportažai iš ceremonijos publikuojami šios svetainės skiltyje FOTOGALERIJA—>2021 METAI.

2021-11-23 Katedros aikštėje. M.Abaravičiaus nuotr.

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *