Švęskime Lietuvos narystę NATO kartu!

Šiais metais Šiaurės Atlanto sutarties organizacija NATO mini savo gyvavimo 70-metį, o Lietuva – 15-ąsias narystės joje metines.
Paminėkime šias sukaktis solidariai, prasmingai ir džiugiai!

Kovo 30 d., 12 val. – Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje vyks pagrindinis šventinis renginys „15 metų su NATO mes saugūs!“ – pasveikins aukščiausi šalies vadovai, vyks iškilminga Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonija. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa surengs šventinį pasirodymą, aidės salvės.
Skrydžiu visus susirinkusiuosius planuoja pasveikinti NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdantys Lenkijos karinių oro pajėgų pilotai su naikintuvais F-16. Taip pat bus galima apžiūrėti ir susipažinti su Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karine technika, ginkluote. Vyks šventinis koncertas, kurį pratęs Lietuvos kariuomenės orkestro koncertas prie Krašto apsaugos ministerijos (13 val. Totorių g. 25, Vilnius). Čia bus galima susipažinti ir apžiūrėti Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuotų sąjungininkų karinę techniką, ginkluotę ir ekipuotę, bus pristatyta NATO integravimo vieneto Lietuvoje veikla.
Vilniaus Savičiaus g. bendruomenė taip pat ketina prisijungti prie šventinių renginių ir kovo 29 d. vakarą kviečia linksmai paminėti NATO 15-ąsias narystės metines – gatvėje gros Krašto apsaugos savanorių pajėgų diksilendo grupė, atėjusiųjų lauks malonūs siurprizai ir prizai.

NATO yra sėkmingiausias pasaulio istorijoje Aljansas, šiandien vienijantis 29 demokratiją, laisvę, žmogaus teises ir teisės viršenybę vertinančias Europos ir Šiaurės Amerikos valstybes.
Aljanso narius sieja istorija, vertybės ir siekiai. Mes kartu stengiamės užkirsti kelią konfliktams ir išsaugoti taiką beveik vienam milijardui žmonių. Esame iškilmingai įsipareigoję vieni kitiems vienos Aljanso narės užpuolimą laikyti mūsų visų užpuolimu. Šis pasižadėjimas užtikrina mūsų klestėjimą ir saugumą ir leidžia gyventi laisvėje.
Pasaulis keičiasi, o NATO – kartu su juo. Bet yra dalykų, kurie išlieka: nesikeičia mūsų įsipareigojimai vieni kitiems, tai mums suteikia jėgų suderinti savo skirtybes ir kartu atremti bet kokį iššūkį. Vieninga ir apsisprendusi ginti savo vertybes NATO išliks stabilumo atrama besikeičiančiame pasaulyje ir ateinančioms kartoms.
„Lietuva ir visas regionas šiandien išgyvena turbūt didžiausias saugumo grėsmės nuo Nepriklausomybės atkūrimo, tačiau narystė Aljanse užtikrina efektyvų atgrasymą. NATO yra ir išlieka svarbiausiu saugumo garantu ne tik Lietuvai, bet ir visai transatlantinei bendruomenei“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Kovo 29 d. 2004 m. Vašingtone (JAV) deponavus Šiaurės Atlanto sutarties ratifikavimo raštus Lietuva tapo visateise nare Aljanso, siekiančio užkirsti kelią kariniams konfliktams ir išsaugoti taiką ir laisvę beveik vienam milijardui gyventojų. Aljanso narius jau 70 metų, nuo jo įsteigimo 1949 m. sieja istorija, bendros vertybė ir siekiai.

Per 15 metų tapusi visaverte ir patikima stipriausio pasaulyje gynybinio Aljanso nare Lietuva ir toliau prisideda prie pagrindinių NATO užduočių – kolektyvinės gynybos, krizių valdymo ir bendradarbiavimu grindžiamo saugumo užtikrinimo. Kartu reaguodama į saugumo pokyčius, Lietuva šiandien plėtoja nacionalinius gynybos pajėgumus, užtikrina indėlį į atgrasymą ir kolektyvinę gynybą, aktyviai dalyvauja tarptautinėse operacijose.
Krašto apsaugos ministerija kviečia kartu minėti šią svarbią Lietuvai datą visoje šalyje – iškeliant Lietuvos ir NATO vėliavas, rengiant bendruomenių minėjimus ar NATO dienas regione, pasikviečiant netoliese dislokuotų Lietuvos karinių dalinių atstovus, taip pat ir sąjungininkus.

Daugiau skaitykime www.kam.lt 

 

Paskelbta Skelbimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *