Ukrainos apdovanojimai Lietuvos savanoriams

2022-01-29 LRT laidoje „Trembita“ buvo prisiminta sausio 12-ąją LK Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vykusi Lietuvos ir Ukrainos laisvės gynėjų pagerbimo ceremonija. 1991-aisiais Lietuvos Parlamentą gynęs Slabadų kazokų atstovas Jurijus Katrychas jubiliejiniu „Ukrainos nepriklausomybės 30 metų“ medaliu apdovanojo tų laikų bendražygius lietuvius, padėjusius laisvę ir nepriklausomybę ginančiai Ukrainai.

Sveikinimo kalboje J. Katrychas teisinosi, kodėl medaliai įteikiami tik dabar:
„Nuoširdžiai sveikinu jus, mieli draugai! Labai gaila, bet pernai negalėjome čia atvykti, nes Vilniaus miestas buvo uždarytas. Bet pasistengsime kompensuoti tai dabar. Primenu, kad pernai Vilniuje buvo minimas Laisvės gynėjų dienos 30-metis, pernai minėjome ir Ukrainos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Dėl to ir atskridau čia. Koronavirusas vėl manęs vos nesustabdė, bet aš prasiveržiau. Vizitas svarbus tuo, kad nusprendėme apdovanoti lietuvius, padėjusius Ukrainai per šį aštuonerius metus trunkantį karą Rytuose. Kiekvienas mūsų draugas lietuvis yra apdovanotas medaliu „Ukrainos nepriklausomybės 30 metis“.

Savanorių apdovanojimo bei Lietuvos ir Ukrainos laisvės gynėjų, didvyrių pagerbimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos, Ukrainos ir Latvijos atstovai. Jie išreiškė didžiulę padėką ir pagarbą tiems, kurie gynė nepriklausomybę nuo agresoriaus. Įteikti ir Pasieniečių klubo, Lietuvai pagražinti draugijos, Nepriklausomybės gynėjų sąjungos atminimo ženklai bei apdovanojimai.

Ceremoniją organizavo Nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos valstybės gynybinius pajėgumus, koordinacinė taryba, Atsargos karininkų sąjunga, Lietuvos Šaulių Sąjungos Vlado Putvinskio-Pūtvio klubo Vilniaus skyrius, Rezervo karių asociacijos Vilniaus skyrius, Šiaulių miesto savanoriai kūrėjai.

2021-01-29 LRT Kultūros publicistikos programos ukrainiečių kalba „Trembita“ 2021-01-29 laidos įrašas LRT mediatekoje:

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *