Sausio 9 d. 18:00 į vaidybinio filmo „Mėnulio Lietuva“ peržiūrą,
sausio 10 d. 18:00 į dokumentinio filmo „Sesuo Nijolė“ premjerą
2019 m. sausio 9 d. 18:00 Nacionalinės premijos laureato kino režisieriaus Gyčio Lukšo vaidybinis filmas „Mėnulio Lietuva“ (94 min., 1997 Lietuvos kino studija, CineMark studija),
(S. Šaltenio novelės „Duokiškio baladės“ motyvais)
Scenarijaus autorius Saulius Šaltenis, režisierius statytojas Gytis Lukšas, operatorius Algimantas Mikutėnas, kompozitorius Viačeslavas Ganelinas, garsas Romualdas Fedaravičius, dailininkas Augis Kepežinskas, prodiuseriai Kęstutis Petrulis ir Algirdas Šemeškevičius
Vaidina Vidas Petkevičius, Gediminas Girdvainis, Andrius Jacinevičius-Simon, Dalia Michelevičiūtė, Valentinas Masalskis, Remigijus Vilkaitis, Arūnas Sakalauskas ir kt.
Filmą pristato Nacionalinės premijos laureatas kino režisierius Gytis Lukšas
Tragikomiška istorija su mitologiniais elementais apie pokarinį gyvenimą mažame Lietuvos miestelyje, kur vieni tarnauja sovietų okupantams, o kiti desperatiškai kovoja už savo tėvynės laisvę, vis laukdami pagalbos iš Vakarų – lietuvis prieš lietuvį. Įvykių centre – šviesi asmenybė, jauna mokytoja Angelė, visiems dalijanti savo trapumą, pasitikėjimą ir šilumą. Ją įsimylėję beveik visi miestelio vyrai – persimetėlis Pernaravičius, paliegęs vokiečių okupacijos metais jos išgelbėtas rusų kareivis Jonelis Ivanovas, gimnazistų būrio vadas Jėzus ir net mokyklos direktorius Čaplikas, valdžios atsiųstas patikrinti Angelės moralinį veidą, kuris, beje, jam tapo labai patrauklus…
2019 m. sausio 10 d. 18:00 dokumentinio filmo
„SESUO NIJOLĖ“
Premjera
Scenarijaus autorius ir režisierius Juozas SaboliusLaisvės gynėjos Nijolės Sadūnaitės motto: „Tiesa padarys jus laisvus“. Vadovaudamasi šiuo evangeliniu principu N. Sadūnaitė įveikė visas nuoskaudas net ir keliaudamas į kalėjimą bei tremtį. Aktyvi jos kova už sąžinės ir Tėvynės laisvę, už žmogaus teises prasidėjo 1971 m., kai drauge su kitais pogrindžio kovų už Lietuvos laisvę bendražygiais ji rinko parašus prieš sąžinės laisvės apribojimus okupuotoje Lietuvoje. Į Maskvą N. Sadūnaitė ne kartą gabeno ir Lietuvos katalikų Bažnyčios Kroniką, ten ji bendradarbiavo su Lietuvos Laisvės premijos laureatu Sergejum Kovaliovu. Sesers Nijolės angažuota veikla nukreipta prieš represinę sovietinę mašineriją išgarsino Lietuvos vardą visame laisvame Vakarų pasaulyje.N. Sadūnaitė pirmą kartą buvo areštuota 1974 m. už „LKB Kronikos“ tekstų rengimą. Tąkart už 6 psl. tekstą ji buvo nuteista kalėti šešerius metus. Visa kalėjimo patirtis jos neatgrasė, bet kaip įprasta herojams, ją tai dar labiau sustiprino ir įkvėpė naujiems žygiams, „vedžiojant už nosies“ KGB pareigūnus. Filmas pačios Nijolės Sadūnaitės lūpomis pasakoja neeilinę jos nueito laisvės kovotojo kelio istoriją.