Vilniaus kariuomenės kūrėjai pagerbti ,,Lietuvos karžygio” ceremonijoje

DSC_9527

2014 m. lapkričio 21 d. Vilniaus įgulos karininkų ramovėje vykusiame kasmetiniame renginyje ,,Lietuvos karžygys” LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus kariuomenės kūrėjai buvo nominuoti ,,Už paramą Ukrainos kariams”.

Dar sausio pabaigoje vilniečiai Maidano kovotojams paaukojo 1000 Eur. Rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais kartu su draugais iš visos Lietuvos buvo renkamos lėšos ir rekalingiausios priemonės kovojantiems Ukrainos kariams. Iš viso surinkta 10 tūkst. litų ir 40 kubinių metrų rūbų, maisto, ekipuotės. Už pinigus nupirkta kokybiška karinė avalynė ir su kitais daiktais pristatyta tiesiogiai kovojantiems ukrainiečių savanoriams.

Taip pat visą rudenį buvo ir yra remiami Lietuvoje gydomi ukrainiečių kariai. Žemiau yra pateikiama šio etapo finansinė ataskaita.

Gauta:

–          2733 Lt (iš Vilniaus kariuomenės kūrėjų). 

–          2000 USD (iš buvusių PAG karių; iškeista banke santykiu 2,703 – 3 Lt komisinių=5403 Lt, kvitas)

–          Viso gauta: 8136 Lt

 Išlaidos:

–          2760 Lt (12 porų BATES batų; sąskaita faktūra);

–          2404,97 Lt (13 komplektų MULTICAM uniformų; kasos kvitas);

–          460 Lt (2 poros BATES batų, kasos kvitas);

–          185 Lt (MULTICAM uniforma, kasos kvitas);

–          220 Lt (Išankstinio apmokėjimo kortelių sąskaitų papildymas, 7 kasos kvitai);

–          400 Lt (geros kokybės: 5 poros taktinių pirštinių ir 5 flisinės balaklavos (parduotuvė suteikė 165 Lt nuolaidą), kasos kvitas)

 Likutis:

–          1606,03 Lt (numatoma panaudoti kitiems gydytis į Lietuvą atvykstantiems kariams paremti).

Šia proga, kad suprastume, kaip reaguojama į mūsų paramą, verta paskelbti ir žemiau pateikiamą kpt. M. Varnos laiškutį:

,,Ką tik į Ukrainą išlydėjau dar vieną ukrainietį. Jam perdaviau kuprinę, keletą atakos diržų, kuriuos pamatęs itin apsidžiaugė, balachlavas ir taktines pirštines – viskas keliaus tiesiai į 25 brigadą, esančią ATO rajone. Karys nusiteikęs optimistiškai, ruošiasi grįžti į 25 atskirą oro desanto brigadą „pas savus“ ir bandys vairuoti Kamazą, nors išlieka patirtų sužalojimų pasekmės (pėdą spaudžia 4,5 kg jėga, dėl pažeistų kojos raumenų). Karys išskrenda su dovanotomis uniformomis (jau su Ukrainos vėliavomis ant peties) ir batais. Tuo itin džiaugiasi: „uniforma kaip tik tom sąlygoms, o batai lengvi ir gerai palaiko koją, net beveik nešlubuoju“. Taip pat perdavė nuoširdžią padėką už paramą ne tik už tai, kad buvo čia gydomas ir juo buvo rūpinamasi, bet ir visai Lietuvai, nes „tai ką jūs drąsiai sakote ir kaip išreiškiate palaikymą Ukrainai, kiek visko siunčiate, mums labai daug reiškia“. Ir čia kalba vaikinukas, kuriam vos virš 20 metų.”

Šie darbai nebūtų nudirbti be tokių karininkų kaip mjr. Linas Idzelis, kpt. Marius Varna, ats. kpt. Andrius Almanis, LŠS Druskininkų kuopos vadas Ramūnas Šerpetauskas ir kiti. Mes galime ir privalome būti vieningi ir stiprūs!

 Daugiau apie renginį skaitykite: http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/kariuomenes_dienos_proga_apdovanoti_lietuvos_karzygiai.html

Informaciją parengė A. Daugirdas, fotografavo G. Šniras. Daugiau nuotraukų galite pamatyti fotogalerijoje ,,Karių diena 2014″.

Paskelbta Fotogalerija, Naujienos, VAS veikla.
  1. Gerus darbus daryti yra lengva, ypač, kai juos daro didelis skaičius žmonių. Spaudžiu visiems, kurie prisidėjo prie ginklo brolių ukrainiečių rėmimo, dešinę! Štai tokio ir kariuomenės kūrėjų ir profesinės tarnybos karių ir visuomenės susiklausymo mums reikia visose veiklose. Tokie susitelkę mes tampame neįkandami priešams!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *