Vilniečiai kariuomenės kūrėjai prasmingai paminėjo Lietuvos kariuomenės 95-ių metų sukaktį

2013-11-23 Kariuomenės dienos paradas Vilniuje. LKKSS VAS rikiuote. Foto A. ČiroKariuomenės diena kariuomenės kūrėjams visuomet yra išskirtinė šventė. Šie metai buvo turtingi renginiais, o svarbiausia, kad kariuomenės kūrėjai svariai prisidėjo prie jų. Be jau minėto Vilniaus įgulos vado gen. mjr. A. Leikos organizuoto susitikimo su atsargos ir dimisijos kariais lapkričio 15 d. (dalyvavo daugiau kaip 50 Vilniaus apskrities skyriaus narių su antromis pusėmis), mūsų nariai lapkričio 21 d. buvo pakviesti dalyvauti ir ,,Lietuvos karžygio“ nominacijų vakare. Nežiūrint to, kad komisija Vilniaus apskrities skyriaus teiktų kandidatų ats. ltn. daktaro Vytauto Račkausko ir kpt. Vyto Šareikos nuopelnų neįvertino kaip pakankamai reikšmingų, tačiau svarbiau, kad mes patys žinome, jog mūsų tarpe yra Karžygio vardo vertų vyrų (čia galite peržiūrėti mūsų narių teikimus Del V. Sareikos Del V. Rackausko; daugiau informacijos apie nominacijas galite pažiūrėti čia http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/kariuomenes_dienos_proga_iteikti_lietuvos_karzygio_apdovanojimai_17073.html).

Lapkričio 20 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kvietimu mokslinėje konferencijoje ,,Visuomenės dalyvavimas valstybės gynime“ pranešimą apie Vilniaus universiteto studentų-savanorių būrį 1991-1993 m. skaitė ats. ltn. daktaras Vytautas Račkauskas, o kitas skyriaus narys, plk. ltn. Valerijus Šerelis, pasidalino įžvalgomis apie visuomenės dalyvavimą valstybės gynime per karo teorijos prizmę. Tuo tarpu lapkričio 22 d. pranešimą apie Lietuvos kariuomenės atkūrimo ir vystymosi peripetijas nuo 1990 m. iki šių dienų Jungtiniame štabe skaitė ats. mjr. Albertas Daugirdas.

Lapkričio 23 d. Krašto apsaugos ministerijos Protokolo skyriaus kvietimu Vilniaus įgulos dalinių šventėje savo ,,dėžutę“ – 33 vyrus – išrikiavo ir Vilniaus apskrities skyrius.

Galiausiai, į pabaigą eina ir vienas iš skyriaus projektų – paminklo ,,Kariams – Lietuvos kariuomenės kūrėjams savanoriams“ įgyvendinimo darbai Vilniaus Liepynės kapinėse. 2013 m. gruodžio 7 d. numatomas šio paminklo pašventinimas.

Apibendrinant – smagu paminėti vieną svarbiausių švenčių atliekant ir prasmingus darbus. Kaip skyriaus valdybos pirmininkas dar kartą dėkoju visiems už indėlį į kariuomenės ir valstybės stiprinimą. Buvome, esame, būsime Tėvynės labui!

Daugiau nuotraukų galite pažiūrėti fotogalerijoje.

Vilniaus apskrities skyriaus valdybos pirmininkas ats. mjr. Albertas Daugirdas

Paskelbta Naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *