Dienos šviesą išvydo nauja Valerijaus Šerelio knyga

Ilgai brandinta pagaliau pasirodė nauja mūsų bendražygio, kariuomenės kūrėjo, pulkininko leitenanto Valerijaus Šerelio knyga ,,5.56×100 šovusių į galvą arba auliniais batais pramintų minčių“. Kariško dydžio (telpa į kišenę) knygelę išleido ,,Vagos“ leidykla, jos kaštus padengė pats autorius. Mąstyti verčiančios įžvalgos sustiprintos kito mūsų nario, kariuomenės kūrėjo, štabo seržanto Ernesto Kuckailio piešiniais.

ŠerelisKnygelė yra sunki ir gili, todėl lengvo pasivaikščiojimo po ją skaitytojas tikėtis negali. Joje gausu ir įvairių kodų, kaip pavyzdžiui mintis 216 – ,,Patriotai neturėtų būti idiotais“, arba mintis 311 – ,,Piliečiai turi pilis ir ietis“. Atraskite, ką reiškia šių minčių numeracija ir kodėl šiems numeriams parinktos būtent tokios įžvalgos…

Labai taikliai apie autorių ir jo kūrinį išsireiškia dainininkė Neda Malūnavičiūtė: ,,Tai karys-poetas, karys-bardas, karys-filosofas, karys-kūrėjas. Pasiklausius jo dainų ar pamąstymų supranti, kad karas – tai menas, kur kūrybiškumo stoka gali kainuoti labai daug. Kur situacijos ar tikslo nesuvokimas dažnai yra oponento plano dalis. Galbūt todėl viena mėgiamiausių šios knygutės sentencijų, kurią dažnai cituoju, yra Nr. 88: ,,Ne todėl, kad reikia, o reikia todėl, kad…“

Artimiausia galimybė dalyvauti knygos pristatyme ir ją įsigyti yra vasario 19-22 d. Vilniaus knygų mugėje.

Pabaigoje belieka tik dar kartą pasidžiaugti, kad kariuomenės kūrėjai valdo ne tik mirtiną ginklą, bet ir ,,mirtiną“ plunksną ir jau Vilniaus apskrities skyriaus bibliotekoje-archyve turi sukaupę daugiau kaip dešimties pavadinimų ir šešių kariuomenės kūrėjų rašytas knygas.

Informaciją parengė A. Daugirdas

 

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.
  1. Šaunuolis Valerijus Šerelis… O „mirtiną plunksną“ jis valdo gerai… Manau keletą knygelių iš jo bus galima įsigyti – tiesiog kaip GERĄ DOVANĄ geriems KOVŲ DRAUGAMS.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *