Minimos brg.gen. Adolfo Ramanausko-Vanago laidojimo metinės

Spalio 6 d., sekmadienį, 12:30 Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, 14:00 gėlių vainiko padėjimo ceremonija prie A. Ramanausko-Vanago kapo.
Spalio 9 d., trečiadienį, 17:30 Vilniaus įgulos karininkų ramovėje leidinio „Adolfas Ramanauskas Vanagas fotografijose“ pristatymas.

Spalio 6 d. vyks vieno žymiausių Lietuvos kariuomenės vado, Lietuvos valstybės vadovo, kovojusio su sovietine okupacija, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro – brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago laidojimo metinių minėjimas.

Renginiuose dalyvaus Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, kariai.
Minėjimo renginiai prasidės 12:30 Šventomis Mišiomis Vilniaus arkikatedroje bazilikoje, kurias aukos vyskupas Arūnas Poniškaitis. Vėliau, 14:00  vyks gėlių vainiko padėjimo ceremonija prie A. Ramanausko-Vanago kapo valstybės vadovų panteone, Antakalnio kapinėse.

Daugiau informacijos kam.lt

Spalio 9 d. 17:30 Vilniaus įgulos karininkų ramovėje (Pamėnkalnio g. 13) Knygos – albumo „Adolfas Ramanauskas Vanagas fotografijose“ pristatymas.

Šioje knygoje – albume pateikiama išsami Lietuvos valstybės vadovo, kovojusio su sovietine okupacija, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) 1949m. Vasario 16-sios Deklaracijos signataro, LLKS Gynybos pajėgų vado generolo Adolfo Ramanausko Vanago biografija ne tik rašytiniais faktais, bet ir unikaliomis autentiškoms, istorinėmis nuotraukomis. Tai nuotraukos, paslėptos paties partizanų vado , smala hermetizuotose talpose žemėje išbuvusios visą gūdų sovietmetį ir surastos iš lagerio grįžusios jo žmonos Birutės, partizanės slapyvarde ,,Vanda“. Tai ir nuotraukos, kurias pavyko išsaugoti šeimai, nuotraukos kurias Kanadoje, JAV, Lietuvoje Vanago dukrai perdavė Jo buvusių studijų draugai, jo mokiniai.

Albume Adolfo Ramanausko Vanago vaikystė, mokslo metai gimnazijoje, studijų laikas Klaipėdos pedagoginiame institute, laisvalaikio akimirkos su bendramoksliais, laikmetis Kauno Karo mokykloje, pedagoginio darbo laikas , partizaninio karo, laisvės kovų metai. Albume yra ir atminimo įamžinimo dalis, kurioje nuotraukos liudija, apie tai, kad Adolfo Ramanausko Vanago pasišventimas kovai už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę, išliko tautos ir valstybės atmintyje kaip pagarbos ir pasididžiavimo ženklas. Albumą užbaigia nuotraukų dalis pavadinta ,,Paskutinė kelionė“. Jose tūkstančių Lietuvos žmonių, aukščiausių Lietuvos valstybės vadovų, bažnyčios hierarchų, užsienio valstybių diplomatų pagarbos, atsisveikinimo akimirkos palydint Adolfo Ramanausko Vanago palaikus į pašventintą amžino poilsio vietą Antakalnyje, Lietuvos valstybės vadovų panteoną.

Renginyje dalyvauja knygos sudarytoja Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė.

A. Ramanauskaitė – Skokauskienė yra išleidusi aštuonias knygas laisvės kovų tematika, organizavusi ir vykdžiusi daugiametį edukacinį projektą jaunimui ,,Laisvės kovų atmintis ateities kartoms“. Organizavusi žygius visose 8 -se buvusiose partizanų apygardose „ Laisvės kovų takais su partizanų vado dukra Aukse“, paskelbusi daugybę straipsnių, skaičiusi paskaitas laisvės kovu tematika ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Kanadoje, Gruzijoje, Lenkijoje, Italijoje. Jos pastangomis yra atstatytas buvęs jos tėvo A.Ramanausko Vanago bunkeris Dzūkijoje, pastatyti atminimo ženklai istorinėse laisvės kovų vietose.

Prieš knygos pristatymą bus rodoma režisierės Danguolės Bunikienės kino juostą ,,Nužudytas bet nenugalėtas“

Daugiau informacijos lrt.lt

Paskelbta Antroji banga, Skelbimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *