Parlamentarai ragina iškilmingai paminėti birželio 23-iosios sukilimą

2021 m. vasario 23 d. LRS  pranešimas žiniasklaidai apie Seimo narių Audroniaus Ažubalio ir Lauryno Kasčiūno kreipimąsi

Lietuvos Respublikos Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Seimo valdybą, prašydami birželio 23-iosios Seimo posėdį pradėti iškilmingu 80-ųjų 1941 m. birželio 23-iosios sukilimo metinių paminėjimu.
Kreipimesi pažymima, kad nors sukilėliams nepavyko įtvirtinti nepriklausomybės, jo metu suformuota Laikinoji Vyriausybė ir per radiją paskelbta apie atstatomą Laisvą ir Nepriklausomą Lietuvos valstybę.
„Sukilimas paneigė sovietinį mitą apie neva savanorišką Lietuvos įstojimą į SSRS. Štai kodėl visais laikais sovietų specialiosios tarnybos ir komunistiniai propagandistai stengėsi ir dar tebesistengia jį kompromituoti. Mūsų pareiga – pagerbti tūkstančius kritusių už Lietuvą sukilėlių“, – teigia parlamentaras A. Ažubalis.
Primenama, kad tai vienintelis toks suorganizuotas ir sėkmingai įvykęs sukilimas sovietų okupuotose valstybėse, kuriuo bandyta atkurti nepriklausomą valstybę su beveik visais jos atributais.
„Manau, kad tai yra tautos valios priešintis okupantams įrodymas ir tam tikra Lietuvos rezistencijos pradžia, kuri po to tęsėsi iki 1953 metų. Tauta rado jėgų sukilti ir parodyti, kad mes radome jėgų kurti laisvą ir nepriklausomą valstybę. Ir tai yra tas įvykis, kuriam turime atiduoti pagarbą – tinkamai pagerbti sukilimo aukas“, – komentuoja L. Kasčiūnas.
Šiuo kreipimusi Seimo nariai kviečia pagerbti visus kovojusius ir daugiau nei 2000 žuvusiųjų už Lietuvos laisvę, todėl prašo birželio 23-iosios Seimo posėdį pradėti iškilmingu minėjimu, minėjimą tęsti vėliavų pakėlimo ceremonija ir iškilminga karių rikiuote. Taip pat organizuoti šv. Mišias Vilniaus arkikatedroje bazilikoje ir Seime surengti jubiliejinę mokslinę konferenciją „Birželio 23-iosios sukilimui – 80 metų“.

LRS.lt>Visuomenei ir žiniasklaidai > Naujienos

 

Paskelbta Antroji banga, Naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *