„Partizano žiedas“ atkeliavo ir į Vilniaus įgulos karininkų ramovę

2020-03-05 Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. A.Čiro nuotr. 2020-03-05 Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. A.Čiro nuotr. 2020-03-05 Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. A.Čiro nuotr.

Kovo 5 d. vakarą Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje įvyko Ernesto Kuckailio knygos „Partizano žiedas“ pristatymas. Tai jau penktoji Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio viršilos Ernesto Kuckailio knyga.

Prieš pristatydamas knygos autorių, trumpą, bet prasmingą kalbą pasakė organizatorius, Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris,  atsargos grandinis Dainius Gudelis:
Tauta, neturinti savo valstybės dažniausiai išnyksta. Okupantai visada elgiasi vienodai: užkariautą šalį naikina fiziškai arba paverčia jos gyventojus vergais, juos demoralizuoja, primeta savo kalbą, papročius. „Vargas nugalėtiems“ – sakydavo romėnai. Vokiečių strategas H.Fon Moltke teigė, kad „Ponas Dievas visada yra stipriausiojo pusėje“. Todėl kiekvienas žmogus turi ne tik džiaugtis savo tautos laisve, bet ir ją ginti, nes vergo gyvenimas neturi jokios prasmės. Mūsų tauta išliko gyva tik todėl, kad XIII šimtmetyje sugebėjo sukurti savo valstybę.
Kol egzistuos Lietuvos valstybė, tol bus ir mūsų kariuomenė, ir mūsų valstybės bendruomenė. Kiekvieno sąmoningo ir sveiko šalies piliečio pareiga ir garbės reikalas yra atlikti karinę prievolę, prisidėti prie tautos, savo namų, savo šeimos saugumo. Šitą renginį, kuris sutalpina ir suvienija visą mūsų kariuomenę, šaulius, skautus ir jų draugus, galime drąsiai vadinti tautos vienybės simboliais.
Sveikinu visus su gražiu ateinančiu Kovo 11-osios jubiliejumi.

Penktoji E.Kuckailio knyga parašyta kaip partizano, lydėjusio vadus į visos Lietuvos partizanų vadų susirinkimą Minaičiuose, kur 1949 m. vasario 16 d. buvo pasirašyta partizanų vadų deklaracija, pasakojimas. Susirinkusiems autorius atmintinai skaitė ištraukas iš knygos. Tarp ištraukų skambėjo Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio plk. ltn. Valerijaus Šerelio dainos. Susirinkusieji galėjo įsigyti knygą su autoriaus autografu.

Arturas Čiras
LKKSS VAS narys

2020-03-05 Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. A.Čiro nuotr. 2020-03-05 Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. A.Čiro nuotr. 2020-03-05 Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. A.Čiro nuotr.2020-03-05 Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. A.Čiro nuotr. 2020-03-05 Vilniaus įgulos karininkų ramovėje. A.Čiro nuotr.

 

Paskelbta Naujienos, VAS nariai, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *