1990-11-23 priesaiką davę savanoriai dalyvaukite kariuomenės šventėje Kaune

Lapkričio 23 d. sukanka 25 metai, kai Kaune buvo perlaidoti Nežinomo Lietuvos kareivio palaikai, pirmieji savanoriai davė Lietuvos kario priesaiką, įvyko pirmasis paradas. LK šventė Kaune vyks sekmadienį (2015 m. lapkričio 22 d.). Šventės programą perskaitysite paspaudę (suaktyvinę) informacijos pavadinimą.

Dėl aprangos. Siūloma pirmiesiems savanoriams šventėje dėvėti pirmąją KAD aprangą ir juodą beretę su kokarda arba dėvėti juodą civilinę aprangą (paltas/striukė, kelnės, batai) ir juodą beretę su kokarda (Vyčiu).

2015 m. lapkričio 22 d. (sekmadienis)

10.00 val.             Šv. Mišios už Lietuvos kariuomenę Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje.

11.00 val.             Gėlių padėjimo ceremonija prie paminklų „Žuvome dėl Tėvynės“, „Kovotojų už Lietuvos laisvę Motinai“ ir „1941 m. birželio sukilimo aukoms atminti“ Senosiose Kauno kapinėse prie Vytauto prospekto.

12.00 val.             Iškilmingas minėjimas ir Kauno įgulos vienetų vėliavų grupių rikiuotė bei žygiuotė, Vyčio kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje ir gėlių padėjimas prie Nežinomo kareivio kapo ir Laisvės paminklo.

12.30 val.             Karių priesaikos ceremonija Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

13.00 val.            Kariuomenės kūrėjų savanorių priėmimas Kauno savivaldybės Didžiojoje salėje;

15.00 val.             Lietuvos karinių oro pajėgų ir Didžiosios Britanijos Sausumos pajėgų karinių orkestrų šventinis koncertas Kauno įgulos karininkų ramovėje.

16.00 val.             Vyčio kryžiaus ordino vėliavos nuleidimo ceremonija.

10.00−17.00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus nemokamas lankymas.

 

Paskelbta Skelbimai, Trečioji banga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *