Prasidėjo knygų dovanojimo akcija

2014-11-07 padovanotos knygos Turgelių vidurinei mokyklai. Foto G. ŠareikaitėsKaip ir pastaraisiais keliais metais LKKSS Vilniaus apskrities skyrius (toliau – VAS) šiuos metus taip pat baigia švietėjiška akcija – dovanoja knygas lietuviškų Vilniaus krašto mokyklų bibliotekoms.

2014 m. lapkričio 7 d. VAS Krašto apsaugos savanorių pajėgų būrio atstovai – Vidas Švedas, kpt. Vytas Šareika su dukra Gerda ir ats. mjr. Albertas Daugirdas aplankė Šalčininkų rajono Turgelių vidurinę mokyklą. Patriotinio-pilietinio ugdymo pamokoje maždaug 70-čiai moksleivių buvo papasakota apie LKKSS istoriją, apie kariuomenės kūrėjams tekusius išbandymus, vykdomą veiklą. Galiausiai buvo įteikta dovana – 172 pavadinimų 270 knygų rinkinys. Naujoms knygoms pirkti buvo skyriaus narių ir Vytauto Paulaičio įmonės ,,Libro“ paaukoti bei iš VAS iždo skirti 1259 Lt. Įvertinus Lietuvos mažųjų ir vidutinių leidėjų, Vilniaus universiteto profesūros ir buvusių auklėtinių, KAM, Specialiųjų operacijų pajėgų ir Lietuvos karo akademijos karių, LKKSS Šiaulių apskrities skyriaus, leidyklos ,,Homo liber“ ir VAS narių paaukotų knygų kainą, bendra dovanos vertė siekė maždaug 3950 Lt.

184 visų amžiaus grupių moksleivius turinti mokyklos bendruomenė nuoširdžiai džiaugėsi atvežtomis knygomis, nes mokykla iš Švietimo ministerijos bibliotekos fondams atnaujinti lėšų beveik negauna. Dėka šios dovanos, jaunieji skaitytojai turės galimybę susipažinti ne tik su istorine ir patriotine literatūra, taip pat mokykloms būtina programine literatūra, tačiau ir su nuotykinį, fantastinį, pasakų pasaulį atveriančiu knygų lobynu.

Belieka priminti, kad iki šv. Kalėdų kiti VAS būriai dar planuoja aplankyti Veriškių pradinę ir Kalesninkų bei Butrimonių pagrindines mokyklas.

,,Te šviesa ir tiesa mūs žingsnius telydi!“

Daugiau nuotraukų galite rasti fotogalerijoje ,,Knygų dovanojimo akcija 2014″.

Informaciją parengė A. Daugirdas

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.
  1. Sveiki,
    Pamatęs, kad vaikai kaip vanagai puolė vartyti dovanotas knygas, nesigailiu, kad dalyvavau šioje akcijoje ir aukojau savo atostogų dieną bei rėmiau šią akciją.
    Vidas

    • Taip, tikriausiai tai viena prasmingiausių idėjų, kurias mūsų skyrius įgyvendina. Geresnio atlygio nėra, kaip žibančios vaikų ir jaunuolių akys:)

  2. Teko dalyvauti pernai (Jašiūnai)ir užpernai (Baltoji Vokė, Poškonys ir Dieveniškės)tokiose LKKSS VAS dovanojimo akcijose… Ir dabar peržiūrėjus šios akcijos Turgeliuose nuotraukas, ypač kai „mažieji“ varto knygas – grįžta širdin tas „šiltumo“ jausmas, kad šis darbas ne veltui, kad mes sėjame „gerumo sėklas“ vaikams… Ir jie tai prisimins, kai skaitys tas knygas… O užaugę „tuo gerumu“ dalinsis su kitais… Labai ačiū LKKSS VAS KASP Štabo būriui už parodytą iniciatyvą pirmiesiems pradėti šiais metais knygų dovanojimo „maratoną“…
    Tęskime gerus darbus – dovanokime knygas vaikams. Šią akciją vertina net tie Lietuvos piliečiai, kurie paprastai nekenčia savanorių kūrėjų, nes pastarieji sugriovė jų „gerąją socialistinę santvarką“ 1990-1991 m., ir kartu pavydi, nes mes, savanoriai kūrėjai, sugebam paremti iš širdies savo jaunąją kartą, o jie nesugeba… jų pirštai vis dar į save „labai riesti“. Taigi akcija puiki, ir gerai reprezentuoja mūsų nuoširdumą ir meilę Tėvynei…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *