Savanorių kūrėjų realus bendradarbiavimas su Šaulių sąjunga tęsiasi…

Prieš pat šv. Velykas, LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus valdybos pirmininko ats. vyr. ltn. Sigito Vaitulionio rūpesčiu (derinimas, raštų rašymas) ir geranoriško Karininkų ramovės laikinai viršininko pareigas vykdančio Gaudento Aukštikalnio operatyvumo dėka, balandžio 1–2 d., Vilniaus įgulos Karininkų ramovėje, buvo išskirtos patalpos LŠS Vilniaus rinktinės šauliams pravesti 2-ąjį Karinės technikos ir ginkluotės kursą Nr. 1. Pirmoji, eksperimentinė šaulių klausytojų banga – LŠS „Žalio Velnio“ grupė – šį kursą jau išklausė šių metų vasario 20 – 21 d. Abromiškių kaimo kultūros centre-istoriniame svirne.
Balandžio 1 d., ilgą penktadienio vakarą, ir balandžio 2 d., visą šeštadienį, kelios dešimtys Karaliaus Mindaugo šaulių 10–osios rinktinės šaulių intensyviai kibo į karybos mokslus. Po 15 val. trukusio mokymo dalyviai įgavo būtinas žinias, įgalinančias su atmintinių pagalba efektyviai identifikuoti daugiau kaip 100 kaimyninės šalies šarvuotos technikos vienetų.
Minėtą, balandžio 1– 2 d., „Karinės technikos ir ginkluotės kursą Nr. 1“ pasikeisdami vedė trys instruktoriai, LK savanoriai kūrėjai-šauliai, iš kurių du yra LKKSS VAS nariai. Klausytojų tarpe identifikuotas vienas šaulys, priklausantis LKKSS VAS.
Gal ateityje reikėtų pakviesti ir LKKSS VAS narius, norinčius ir gebančius, išklausyti minėtą kursą? Karinės žinios, pasikeitus nuo 2014 m. regiono geopolitinei situacijai, gali bet kada praversti…

Ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas
LKKS VAS narys,
„Karinės technikos ir ginkluotės kurso Nr. 1“ instruktorius

Instruktorius, savanoris kūrėjas–šaulys, LKKSS VAS narys, Vidas Švedas pristatinėja Rusijos Federacijos kovines pėstininkų mašinas (nuotr.: „BMP Kurganec 25“). 2016 m. balandžio 2 d. Vilniaus įgulos Karininkų ramovė, 3 salė. A. Daugirdo nuotr.

Instruktorius, savanoris kūrėjas–šaulys, LKKSS VAS narys, Vidas Švedas pristatinėja Rusijos Federacijos kovines pėstininkų mašinas (nuotr.: „BMP Kurganec 25“)
2016 m. balandžio 2 d. Vilniaus įgulos Karininkų ramovė, 3 salė. A. Daugirdo nuotr.

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.
  1. Šaunuoliai kariuomenės- kūrėjai-šauliai, A.Daugirdas, V.Račkauskas ir V.Švedas, kad negailėdami savo asmeninio laiko, supažindino šaulius su Karinės technikos ir ginkluotės kursu Nr. 1. Šauliai mokėsi atskirti Rusijos šarvuotą techniką.

  2. Kaip kariuomenės kūrėją mane labiausiai džiugina tai, kad ruoštis ginti savo kraštą (atnaujinti savo žinias ir įgūdžius) mes suskatome ne prasidėjus Ukrainos-Rusijos karui, o dar anksčiau, kai VAS pradėjome dirbti konkrečius darbus. Technikos atpažinimo kursą grupė VAS narių baigė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų mokymo centre. Dabar gi, jau perduodame patirtį ir kitiems…

  3. Sveiki, tikrieji patriotai iš Didžiosios P, manau jūs galėtumėt padaryti dar 1 svarbų dalyką valstybei – paimti politiką į savo rankas, nes jums tikrai rūpi. Sukurtumėt Patriotų partiją ir į ją priimtumėt tik nusipelniusius tėvynei ir šiuo metu dirbančius tėvynės labui žmones. Tik tie, kam Tėvynė rūpi, o ne asmeninis kapitalas, gali sukurti geresnį rytojų, nes jie netingi ir aukojasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *