Apie Piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategijos projektą

2021-08-21 J.Žemaičio aikštėje

Ačiū strategijos kūrėjams. Deja, manyčiau, net ir jos priėmimas prilygs tik kojos pakėlimui pirmam žingsneliui pilietinio pasipriešinimo link. Pilnai pasirengta priešintis bus tik tada, kai valstybė, jei sugebės, užaugins pilietinę visuomenę, kurios, drįsčiau teigti, per 30 nepriklausomybės metų dar neturime. Viliuosi, kad kariuomenė yra maloni išimtis – realus patriotinis visuomenės dalies žiedas, nors ir sakoma, kad kokia visuomenė, tokia ir kariuomenė.

Putinui iš trijų pusių apstačius Ukrainą tūkstančiais iki dantų ginkluotų karių, Europos komisijos pirmininkė ponia Ursula von der Leyen mėgina jį atbaidyti kalbomis, kurias drįsčiau prilyginti špygos rodymui kišenėje. „Mes parengėme stiprų ir platų finansinių ir ekonominių sankcijų paketą“, – sakė ji laikraščiams „Handelsblat“ ir  „Les Échos“. Tai apimtų ir Rusijos atkirtimą nuo prieigos prie užsienio kapitalo, ir techninių prekių eksporto kontrolę. „Šie ribojimai dar labiau susilpnins Rusijos ekonomiką“, – pabrėžė U. von der Leyen. Kaip minėtų prekių pavyzdžius ji įvardijo „aukštųjų technologijų komponentus, kurių Rusija negali taip paprastai pakeisti, pavyzdžiui – dirbtinio intelekto ir ginkluotės, kvantinių kompiuterių ir kosmoso srityse”. Putinas, tai išgirdęs, turbūt iš juoko nukrito nuo kėdės. Manyčiau, kad negalima tomis EU Uršulėmis 100 % pasitikėti…

Tad visa tai besvarstydamas ir vertindamas skaitau Seimui pateiktą pasipriešinimo strategijos projektą ir neįžiūriu ten vietos tokiems kaip aš (man 73-ieji) ginklų savininkams. Mat bijau, kad įvykiai gali taip sparčiai klostytis, jog ryte pabudęs galiu pamatyti plevėsuojančias Rusijos vėliavas, per naktį iškabintas okupantui padedančių 30 metų puoselėtos penktosios ir užaugintos šeštosios kolonų. Tarkim, kad aš, su tuo nesitaikstydamas, pradėsiu tuos okupantus savo supratimu, sugebėjimu ir būdais naikinti. O kai pabudusi NATO kariuomenė, kartu su mūsų Lietuvos kariuomenės žiedu juos išstums, ar sugrįžusi demokratija,  remdamasi sovietiniais įstatymais, kaip ir partizanų, E. Kusaitės atveju, manęs neteis už tai?

Ir dar. Man keista ir nesuprantama (o gal aš darau klaidingą išvadą?), kad ši Piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategija, pristatyta mūsų tinklalapyje, taip ir liko nepastebėta šauniųjų mūsų Kariuomenės kūrėjų, tarp kurių yra ir AKS, o gal ir LAKS atstovų.

LKKSS VAS narys, dim. vyr. srž. Gediminas Juškevičius

Paskelbta Pilietinė gynyba, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *