Dėl Piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategijos projekto

2022-01-26 Vyriausybė pritarė „Nacionalinės darbotvarkės „Lietuvos Respublikos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategija““ projektui ir pateikė jį Seimui.

Kaip žinome iš pasaulio, o ypač Lietuvos istorijos pavyzdžių, nė vienos šalies kariuomenė be visuomenės pagalbos nedaug ką gali geopolitinių – karinių konfliktų situacijose. Todėl jai būtina aktyvi ir veiksminga susitelkusios visuomenės parama ir pagalba.
Šiam visuomenės sutelktumui, aktyvumui ir jos paramos bei pagalbos savo Valstybei veiksmingumui užtikrinti yra būtinas nuolatinis, sistemingas, kompleksinis ir metodiškas piliečių, jų grupių, bendruomenių ir visuomenės individualus, grupinis bei kolektyvinis rengimas mažiausiai keliomis kryptimis: aktyviam ginkluotam, neginkluotam, įskaitant nesmurtinį, bei pasyviam, tačiau – visuotiniam pilietiniam pasipriešinimui. Apie tai nuolat ne tik viešai kalbame, bet ir aktyviai veikiame.
Džiugu, kad pagaliau bendromis, intensyviomis pastangomis ilgai rengtas ir tobulintas (tai jau ketvirta dokumento redakcija) Nacionalinės darbotvarkės „Lietuvos Respublikos piliečių rengimo pilietiniam pasipriešinimui strategijos“ projektas 2022 m. sausio 26 d. sulaukė Vyriausybės pritarimo ir bus perduotas Seimui.
Dokumente mūsų akimis dar trūksta keleto svarbių dalykų, numatančių sisteminį piliečių rengimą ir praktinį jų įtraukimą į pilietinį pasipriešinimą. Tikimės atsakingo ir principingo šio dokumento svarstymo Seime. Tačiau tai tik pradžia įgyvendinant Lietuvos Respublikos Konstitucijoje užfiksuotą kiekvieno iš mūsų teisę ir pareigą ginti Valstybę. Tai pirmas žingsnis apibrėžiantis teisinius pagrindus ir suteikiantis galimybę plačiajai Visuomenei ir individualiam jos nariui realiai įsitraukti ir tapti veiksmingo Visuotinio pilietinio pasipriešinimo ir Valstybės gynybos pajėgumu. Laukia ilgas ir intensyvus darbas, kad tekstuose ir dokumentuose užfiksuoti principai ir galimybės taptų realiais veiksmais ir programomis, kad kiekvienas visuomenės narys, kilus grėsmei Valstybei, žinotų jam keliamas užduotis ir mokėtų veiksmingai priešintis ir ginti Valstybę, kad visuomenės pilietinio pasipriešinimo galimybės būtų matuojamos ne vien sociologinėmis apklausomis, o taptu realia parengtimi.

LKKSS VAS valdybos pirmininkas Saulius Pečeliūnas
2022 m. sausio 27 d.

Paskelbta Naujienos, Pilietinė gynyba, VAS veikla.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *