Atidaryta LKKSS nario fotografijų paroda

Lietuvos kariuomenės kūrėjo savanorio Algimanto Pečiukaičio fotografijų parodos „Tai mūsų širdyse“ atidaryme kovo 9 d. Molėtų tradicinių amatų centre Mindūnuose abejingiems laiko pritrūko. Atvykusiems – pilietiškas, tautiškas penas kūrybai ir įžvalgai. Centro vadovės Virginijos Žvarėlaitės dėka nuvilnijęs laikas teikė geras emocijas, bendrystę. Tapome kaip vienas kumštis, kurį sutvirtino atvykęs Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos valdybos pirmininkas Linas Ladiga ir įteikęs Algimantui Lietuvos kariuomenės vado vardinę dovaną už puoselėjamas pilietiškumo tradicijas ne tik Molėtų krašte, bet ir šalyje. LK vado padėka skirta ir molėtiškei Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanorei dimisijos vyr. seržantei Rasai Kulbienei.

Parodos autorių sveikino Molėtų kraštotyros muziejaus direktorė Irma Balčiūnienė, darbuotoja Jolanta Slavinskienė. Kraštietės, skautų vadovės Jolitos Kuncevičienės simboliškai įteikta žvakutė, lyg sielos veidrodis tarp dabarties minčių bei ateities sėkmingų veiklų. Gerumo linkėjimų pažėrė Jolanta Žalalienė, tautinio paveldo puoselėtoja. Pedagogių senjorių Aldonos Umbrasienės ir Danguolės Jurelienės akyse spindėjo džiugesys ir dėmesys autoriui už fotosesijomis puošiamas erdves bei renginius.

Aktoriaus, poeto Rimvydo Kalvelio mintyse matyt kirbėjo saviškos eilės, veido bruožuose jautėsi sukaupta nūdiena.

Parodos pabaigos edukacinėje programoje, kurią kuravo Birutė Pečiūraitė-Baltruškienė, atsivėrė baltiški linkėjimai. „Nuo senų senovės, dar iki gerokai atsirandant rašytiniam raštui, žmonės stengėsi per simbolius užfiksuoti svarbius jiems gyvenimo momentus. Kiekvienas ženklas įspaustas į puodą, įaustas į drabužius ar virtęs papuošalu, nešė tam tikrą užkoduotą žinutę jo turėtojui“.

Mane palietė ženklai, kurie sujungia tradicijas su šiuolaikiniu gyvenimu. Dovanokime kasdienybėje viens kitam spalvotas akimirkas. Lai laikrodis tiksi istorijos knygose, o rankos kuria gyvenimo sodus.

Su Lietuvos Nepriklausomybės atstatymo diena!

Marytė Kazlauskienė
LKKSS Utenos apskrities skyriaus valdybos pirmininkė

Paskelbta Fotogalerija, LKKSS veikla, Naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *