Europos Komisijoje atidaryta Ukrainos poliarininkams skirta paroda

2022-12-13 EK būstinėje. Ukrainos NAMC nuotr.

Europos Komisijos būstinėje Briuselyje atidaryta fotografijų paroda „Ukrainian Antarktic Research and Resistance“ (Ukrainos Antarkties tyrimai ir nenugalimumas).

Parodos atidaryme 2022 m. gruodžio 13 d. dalyvavo už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas Europos Komisijos narys Virginijus Sinkevičius, Ukrainos Nacionalinio Antarkties mokslinio centro (NAMC) direktorius Evgen Dykyj ir Ukrainos atstovo ES pavaduotojas Serhiy Tereshko.

Parodoje pristatoma 40 fotografijų apie Ukrainos tyrimų Antarktidoje istoriją ir dabartį unikalią ledinio žemyno gamtą. Ypatingą vietą parodoje užima du specialiai renginiui Briuselyje sukurti koliažai: iš nuotraukų, kuriose užfiksuotas rusijos raketos sprogimo Kyjivo centre suniokotas Ukrainos nacionalinio Antarktikos mokslinio centro biuras ir Ukrainos poliarininkai, po to įvykio įstoję į Ukrainos ginkluotąsias pajėgas ginti Ukrainą.

„Dabar mokslininkai Ukrainoje gyvena dviejuose skirtinguose šimtmečiuose. Vienas iš jų yra XXI amžius, kuriame esame susirūpinę dėl klimato pokyčių ir bendrų tyrimų Antarktidoje. Kitas – XX a., o gal ir ankstesnis. Jame esame priversti ginti savo kraštą kruviname, barbariškame kare su rusais, išgyventi be šviesos ir šilumos. Ukrainos apkasuose dabar sprendžiamas klausimas, kokiame šimtmetį gyvens visa žmonija. Būtent tokią nuomonę ir norėjome perteikti šia paroda“, – sakė NAMC direktorius Evgen Dykyj.

Be nuotraukų, ekspozicijoje eksponuojama Antarkties vėjuose plevėsavusi Ukrainos vėliava su 26-osios Ukrainos ekspedicijos Antarktidoje dalyvių parašais.

„Karas Ukrainoje, Buča ir Irpinė yra daug arčiau Europos Sąjungos, nei gali atrodyti. Jie yra tokiu pat atstumu nuo Briuselio kaip ir Atėnai. Tas pats ir su Antarktida. Atrodo labai toli, bet kartu ten vykstantys procesai paliečia mus visus“, – sakė Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius.

Taip pat parodoje buvo pristatytas dvimetrinis papuasinis pingvinas.

EK būstinėje paroda veiks iki gruodžio 22 d. Ją gali pamatyti Europos Komisijos darbuotojai ir jų svečiai. Iš anksto susitarę gali patekti ir nedidelės lankytojų grupės.

Pagal Ukrinform

 

Paskelbta Fotogalerija, Naujienos, Rusijos agresija, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *