Įvadinis pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kursas

Tam, kad Lietuvos Respublikos piliečiai būtų efektyviau pasirengę veikti grėsmių akivaizdoje, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM patarėjas, Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris, ats. mjr. Albertas Daugirdas parengė mokymus  „Pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kursas Nr.1“ – 2020-01-31 pranešė Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie KAM.

„Šiemet minėsime atkurtos Nepriklausomybės 30-metį. Laisvės siekėme ne tik kovodami su ginklu rankoje, tačiau ir priešindamiesi agresoriui nesmurtiniais būdais. Deja, po 1991 m. šis kovos metodas – pilietinis pasipriešinimas – valstybėje nebuvo tinkamai išplėtotas, o grėsmės nacionaliniam saugumui ne tik kad nesumažėjo, bet ir įgavo naujas formas.“ – kurso parengimo būtinumą argumentavo jo autorius ir instruktorius A. Daugirdas.

„Šiuos mokymus parengėme, kad piliečiams suteiktume žinių ir įgūdžių, kuriuos kurso dalyviai galėtų savarankiškai taikyti neginkluoto pasipriešinimo veiksmams iškilus grėsmėms nacionaliniam saugumui taikos metu ar prieš užsienio agresorių. „Pilietinio (neginkluoto) pasipriešinimo kursą Nr.1“ būtų galima pavadinti įvadiniu, suteikiančiu bazinį pasirengimo lygį, t.y. būtiniausią informaciją per trumpą laiką. Vėliau dalyviai gali tobulintis tęstiniuose kursuose: pasirengimo pasyviajam pilietiniam pasipriešinimui „Pilietinio pasipriešinimo kurse Nr. 2“, pasirengimo aktyviajam pilietiniam pasipriešinimui arba pasipriešinimui kuopelėse „Pilietinio pasipriešinimo kurse Nr. 3“, „Išgyvenimo kurse Nr. 1“ ir kituose kursuose, bei siekti tapti Pilietinio pasipriešinimo žinovu / instruktoriumi. Jau turime nemažai išankstinių prašymų surengti šiuos mokymus įvairioms visuomenės grupėms (šauliams, pedagogams, valstybinių institucijų tarnautojams), į kuriuos planuodami savo laiką bandysime atsižvelgti artimiausiu metu.“ – būsimais planais pasidalijo pilietinio pasipriešinimo ekspertas A. Daugirdas.

„Pareiga Tėvynei neturi amžiaus apribojimų, mūsų Laisvė yra mūsų rankose ir už ją atsakome mes patys.“ – yra įsitikinęs A. Daugirdas. Ir su šia 1991 m. sausio įvykiuose patikrinta tiesa tikrai sunku nesutikti.

2020 m. sausio 30-31 d. A.Daugirdas šį kursą pravedė kolegoms – Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM darbuotojams.

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM inf.

Paskelbta Naujienos, Pilietinė gynyba, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *