KAM apie laisvės kovotojų kapų paieškas

Karo istorikai aiškinasi, ar Vilniaus Antakalnio kapinėse yra palaidoti 1918 – 1920 metų Lietuvos nepriklausomybės kovų kariai.

lzinios.lt 2017-11-03

Istorinius tyrimus vykdo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Mokslo centro Karo istorijos skyrius, BNS informavo Krašto apsaugos ministerija.
„Pirminių tyrimų etapu buvo fiziškai patikrintos galimo palaidojimo vietovės – kapinės. Taip pat peržiūrėti šiuo metu prieinami visi viešieji šaltiniai (tarpukario spauda, vieši pasisakymai ir pan.) siekiant surinkti kuo daugiau informacijos apie Nepriklausomybės kovų dalyvių palaidojimo, žūties vietas“, – BNS informavo ministerija.
Anot ministerijos atstovų, šiuo metu tyrimai tęsiasi, renkama ir analizuojama medžiaga, todėl tikslaus tyrimo pabaigos laiko nurodyti neįmanoma.

1918-ųjų vasario 16 dieną atkūrusi nepriklausomybę, Lietuva ją įtvirtino kovose su bolševikais, bermontininkais ir Lenkija.


Antakalnio karių kapinės. KAM paminklas su užrašu: „Žuvusiems už Tėvynę. Jų kapai žinomi Dievui“ M.Jakimavičienės nuotr.

Paskelbta Naujienos, Pirmoji banga, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *