
Bachmuto kryptyje vyksta vienas iš aršiausių ir ilgiausių mūšių nuo plataus masto rusijos invazijos pradžios. Bachmuto išlaikymas yra svarbus politiniu ir humanitariniu požiūriu.
Taip balandžio 23 d. Ukrainos televizijoje „24 Kanal“ kalbėjo buvęs bataliono „Aidar“ kuopos vadas Evgen Dykyj. Anot jo, karinė Bachmuto reikšmė nėra labai svarbi nei Ukrainai, nei rusijai.
„Du blogi sprendimai“
Ukrainos karinei vadovybei jau daugiau nei mėnesį tenka priiminėti sunkius ir skausmingus sprendimus dėl Bachmuto gynybos.
„Iš esmės gero sprendimo ten nėra. Yra du blogi sprendimai, ir kiekvieną kartą tenka pasverti, kaip elgtis. Sprendimas toliau išlaikyti Bachmutą, tikriau – jo griuvėsius, kurių 90% kontroliuoja rusijos kariai, reiškia patirti didžiulius nuostolius“, – sakė E. Dykyj.
Nors Ukrainos pusė praranda daug mažiau žmonių nei priešas, tai vis tiek yra praradimai ir jie yra skausmingi.
E. Dykyj nuomone, sprendžiant, ar laikytis Bachmute iki galo, svarbūs yra du aspektai:
- politinis – rusams reikia bent kažkokios pergalės, kurią jų propaganda galėtų panaudoti. Nepaisant to, kad kovos dėl Bachmuto vyksta jau 10 mėnesių, o rusų nuostoliai beveik pasiekė prieškarinį miesto gyventojų skaičių (apie 70 tūkst.), daug svarbiau rusijos sąjungininkams tai panaudoti kaip argumentą pareikalaujant įšaldyti karą ir tuoj pat pradėti derybas. Rusijai būtinas tas laikas, kad galėtų įvykdyti naują mobilizacijos bangą;
- humanitarinis – po Bachmuto ateitų Kostiantynivkos, Kramatorsko ir Slovjansko eilė. Dabar tai užfrontės miestai su išsaugota infrastruktūra ir daugybe civilių. Jei Ukrainos ginkluotosios pajėgos pasitrauktų nuo Bachmuto, fronto linija pasiektų tų miestų apylinkes. Tada reikėtų evakuoti civilius gyventojus, daug daugiau nei vieną kitą tuziną žmonių. Be to, po karo tuos miestus tektų atstatinėti nuo nulio, kaip dabar jau yra nutikę Bachmutui ir Avdijivkai.
Kariniu požiūriu, jei Ukrainos kariškiai atsitrauktų į kitas pozicijas, tai situacija fronte iš esmės nepasikeistų.
