Pamačius Irano droną, jį galima numušti ne tik nešiojama oro gynybos raketų sistema (kol kas pagrindinis jų perėmimo būdas), bet net ir paprastu šautuvu.
Pagal LKKSS (ir VAS) garbės nario Ukrainos karo veterano Evgen Dykyj 2022-10-17 12:28 įrašą facebook‘o sienoje
Taigi, mano katytės ir zuikučiai, po rytinio „mopedų šou“ virš Kijevo išgirdau kelis klyktelėjimus tema „kas ir kodėl juos praleido?!“. Tad pranešu oro gynybos teoretikams: „šachidai“ būtent tuo ir bjaurūs, kad nuo pradžių buvo gaminami kaip ginklai partizanams ir teroristams – pigūs, vidutinio efektyvumo, bet sunkiai pastebimi. Jie skraido iki 200 m aukštyje, o tai akivaizdžiai žemiau lygio, iki kurio stebi didžioji dauguma tradicinių oro gynybos radarų. Faktiškai juos galima aptikti tik pagal garsą arba vizualiai, tai yra, kai jie jau yra labai arti. O be to, kai jie skrenda tokiame mažame aukštyje virš gyvenamojo rajono, tai šaudyti iš kovinio lėktuvo (kaip dažniausiai mūsiškai numuša „Kalibrus“) visiškai neįmanoma dėl labai didelės tikimybės pataikyti į tą patį gyvenamąjį rajoną.
Žinoma, idealaus super ginklo nėra, tad „šachido“ pranašumas sąlygoja ir jo trūkumą – jį pastebėjus, galima numušti ne tik nešiojama oro gynybos raketų sistema (kol kas pagrindinis būdas, kuriuo jie perimami), bet net iš paprasto „šauningo“. Nelengva, nes pataikyti į skrendantį taikinį paprastai nėra lengva užduotis (paklauskite ančių ar perkūno oželių medžiotojų), bet vis tik įmanoma. Ir jau aktyviai dirbama, kaip tokį pataikymą iš beveik atsitiktinės sėkmės lygmens perkelti į standartinio taikinio lygmenį.
Norintiems pasismaginti praskrendančių „mopedų“ medžiokle primenu, kad šaudant į oro taikinį reikia nusitaikyti ne į jį, o prieš jį, kelių matomų taikinio ilgių atstumu (taikytis ne ten, kur mopedas yra dabar, o ten, kur jis bus, kai jūsų kulka nulėks).
Kaip apskaičiuoti, kur iš anksto taikytis ? Deja, zenitinėse sistemose tai atlieka kompiuteris, naudodamas žinias apie taikinio ir sviedinio greičius. Šaudant rankomis telieka jūsų nuovoka ir akies taiklumas, tad ir efektyvumas nelabai koks, subtiliau išsireiškiant. Na, bet jei šovinių pakanka, kodėl gi nepasismagint, blogiau nebus. Daugmaž 3-5 taikinio ilgiai –dažniausias išankstinis nuokrypis, „palatos vidurkis”.
Vienintelis dalykas, kurio vertėtų nepamiršti taip pramogaujant, jei esate gyvenamajame rajone, pirmiausia įvertinti tikimybę, kad jūsų kulkos pataikys ne į „mopedą“, o į kitų namų butų langus. Ir jei ji nebus lygi nuliui, geriau susilaikyti nuo „saliuto“ ir tegul dirba nešiojamų oro gynybos raketų sistemų profesionalai.
Ir, žinoma, svarbiausia – neįsitraukti į priešiškas informacines psichologines operacijas apie jų „mopedų“ „neįveikiamumą“, mūsų oro gynybos „nepajėgumą“ juos atremti, ir neskleisti išdavystės apie tai, „kas juos praleido“. Tai karas, mano katytės ir zuikučiai, kiekviena pusė erzina kitą kaip tik gali. Joks ginklas nėra efektyvus visu 100%, tačiau ir jokia gynyba negali 100% perimti visko, kas atskrenda. Priešas iš patyrusių Irano teroristų nupirko naują būdą apsunkinti mūsų gyvenimą, mūsiškiai mokosi dirbti su naujais objektais, mokosi labai greitai ir efektyviai. Normalus darbo procesas.
Nesisnarglėkime ir viskas bus Ukraina!
Taip pat pagal espreso.tv, glavred.net