Šios internetinės svetainės redakcija tęsia supažindinimą su pastebėtais kariuomenės kūrėjų savanorių paminėjimais ir virtualiais pasirodymais atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-mečiui skirtuose virtualiuose renginiuose ir priemonėse
1. Su pergalės diena sveikina laikraščio „Gimtasis Rokiškis“ sveikina kariuomenės kūrėjas savanoris, buvęs Pasienio apsaugos tarnybos Rokiškio užkardos vadas Eugenijus Šepetys
Kauno IX forto muziejaus FaceBook paskyroje paskelbtas vaizdo įrašų grojaraštis: „PRAEITIS ATEIČIAI: Išsaugotai laisvei – 30!“. Sausio įvykių dalyvių ir liudininkų pasakojimus grojaraštyje papildo ir iliustruoja Kauno Vinco Kudirkos mokyklos mokinių 1991 m. sukurti piešiniai.
Savo prisiminimais ir mintimis vaizdo įrašuose tarp kitų įvykių dalyvių ir liudininkų dalinasi:
2021 m. sausio 9 d. virtualų renginį surengė Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas Los Andžele drauge su Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentu prie KAM. Savo prisiminimais pasidalino Lietuvos kariuomenės kūrėjas savanoris atsargos majoras Albertas Daugirdas
2021 m. sausio 13 d. laidoje dalyvauja kariuomenės kūrėjas savanoris ats.mjr. Albertas Daugirdas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas Diskutuoja kariuomenės kūrėjas, dirbantis Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamente KAM, ats.mjr. Albertas Daugirdas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas Dainius Pašvenskas, Komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vadovas Ronaldas Račinskas, kunigas Robertas Grigas ir buvęs Krašto apsaugos departamento direktorius Audrius Butkevičius
Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis sako, kad Sausio 13-oji dar nesibaigė.
Buvęs Krašto apsaugos departamento vadovas Audrius Butkevičius apie tai, kad kariams puolant planavo padegti Aukščiausiąją Tarybą.
„Lietuvos ryto“ žurnalistė Dalia Gudavičiūtė po Sausio 13-osios įrašinėjo įvykių dalyvius. Vienas jų – sužeistasis Antanas Sakalauskas, kurį pati žurnalistė apibūdino kaip lyderį iš prigimties.
Savo prisiminimais dalijasi Lietuvos radijo žmonės dirbę Sausio 13-osios naktį: Janina Mateikienė, Bernadeta Lukošiūtė, Zina Sesickienė, Andrius Užkalnis, Vytautas Markevičius.
Pokalbis su Parlamento gynėjais – Albertu Daugirdu, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariu, dabar dirbančiu Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamente prie Krašto apsaugos ministerijos ir Vidu Švedu, taip pat Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariu, buvusiu Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos žvalgybos skyriaus darbuotoju.
Apie bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“ kalba jo organizatorius Vidmantas Dobrovolskas ir bėgikas Petras Pranckūnas.
Savo prisiminimais dalijasi slaugytojos, Sausio 13-osios naktį dirbusios Šv. Jokūbo ligoninėje – Larisa Zobina, Marija Krinickaitė, Irena Karaznevič.
Apie išgyventą akistatą su mirtimi pasakoja tuometinis pamainos viršininkas TV bokšte Algirdas Ramanauskas.
Pokalbis su kunigu Robertu Grigu, palaikiusiu ir kėlusiu laisvės gynėjų dvasią.
Taip pat kviečiame aplankyti atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-mečiui skirtas virtualias parodas, kuriose gal būt atpažinsite save ar bedražygius
Prabėgus 30-čiai metų nuo sausio 13-osios įvykių, lengva apsiriboti jau įprastomis tapusiomis frazėmis apie Laisvę, beginklius kovotojus, minią ir tankus.
Tačiau pilnoje sausio 13-osios istorijoje vietos randa ir kėdės koja, gniaužiama jauno karininko, ant kurio galvos byra tinkas nuo apšaudomų televizijos bokšto lubų. Pilna sausio 13-osios istorija – tai ir sumuštiniai, tepami Lazdynų mikrorajono gyventojų, ir kas vakarą nešami bokšto gynėjams…
Vėl mums pasakoja LKKSS VAS narys Eugenijus Šepetys, taip pat kariuomenės kūrėja savanorė Gražina Kurpytė-Lisauskienė, kitos Laisvės gynėjos
Parodoje gausu istorinių įvykių fotografijų ir vaizdo įrašų, autentiškų liudijimų, užrašytų tomis dienomis. Lietuvos nepriklausomybės gynėjų, budėjusių prie Spaudos rūmų, Vilniaus televizijos bokšto, Lietuvos radijo ir televizijos pastato, Lietuvos Respublikos Aukščiausios Tarybos, vaizdai ir liudijimai perteikia įvykių seką, dramatišką atmosferą, Lietuvos nepriklausomybės gynėjų drąsą, ginant savo šalies laisvę nuo barbariškos sovietinės armijos kareivių agresijos.