Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo 25-metis Šalčininkuose

Įspūdinga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečio šventė buvo surengta Šalčininkuose kovo 10-ąją dieną. Šventė prasidėjo iškilminga rikiuote prie Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos, kurios kieme įvyko valstybės vėliavos pakėlimo ceremonija.

Daugiau kaip trys šimtai šventės dalyvių kartu su šauliais ir skautais, dainuodami tautiškas dainas, žygiavo miesto gatvėmis iki Šalčininkų bažnyčios, kur įvyko Šv. Mišios, skirtos šiai gražiai šventei. Dažnas Šalčininkų gyventojas žygiuojančius pasitiko draugiškais rankos pamojavimais ir šypsenomis, nors buvo ir pora nedraugiškų replikų nevalstybine kalba. Grįžus iš bažnyčios buvo padaryta bendra nuotrauka Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos kieme

Po Šv. Mišių Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijoje buvo surengtas minėjimas – koncertas, vyko ginklų, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM vyr. specialisto ats. plk.ltn. Juozo Širvinsko ženkliukų „Šaulių sąjunga ir sportas“ bei paveikslų parodos, KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės štabo regioninio karo prievolės ir komplektavimo skyriaus verbuotojai pristatė tarnybos Šventės Lietuvos kariuomenėje būdus ir pademonstravo šiuolaikinius ginklus. Šventės dalyviai buvo vaišinami šauliška koše.

Didelio susidomėjimo susilaukė Nacionalinis konkursas ,,Istorijos žinovas“ ir intelektualus komandinis žaidimas ,,Protmūšis“. Vyresniesiems gimnazijos moksleiviams ir svečiams neišdildomą įspūdį paliko Politologo, Rytų Europos studijų centro analitiko Vytauto Keršansko vedama netradicinė pamoka. Tema „Istorinės atminties ekspedicijos tremtinių ir partizanų keliais „Kraslagas’12“, „Vorkuta’13“ ir „Broliai: Lietuva-Ukraina’14“ paskaita.

Renginio metu visi dalyviai – ir lietuviai, ir lenkai, ir rusai – džiaugėsi, kad gyvena Nepriklausomoje Lietuvoje, yra jos piliečiai ir gali prisidėti prie Lietuvos gerovės didinimo.

Švenbtės nuotraukos pateikiamos svetainės fotogalerijoje.

Šalčininkų 11-osios kuopos šaulys Tautvydas

Paskelbta Naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *