„Mūšis mieste“: savanoriai kūrėjai dalyvavo treniruočių komplekso oficialiame atidaryme

2016 m. rugpjūčio 30 d. Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko Pabradės poligone vykusiame treniruočių infrastruktūros komplekso „Mūšis mieste“ oficialiame atidaryme dalyvavo ir LKKSS Vilniaus apskrities skyriaus delegacija. Oficialus kvietimas parūpintas ir LKKSS  Vilniaus apskrities skyriaus VAS delegacija suformuota buvusio LKKSS VAS valdybos pirmininko Valdo Kibarto rūpesčiu LKKSS VAS delegaciją sudarė 4 asmenys: Jonas Juodka, Vytautas Gečiauskas, Vytautas Račkauskas ir Gintautas Šniras.

2016-08-30 Komplekso „Mūšis mieste“ atidarymas. A. Pliadžio nuotr.

Alfredo Pliadžio nuotr.

LKKSS VAS delegacija labai atidžiai apžiūrėjo komplekso „Mūšis mieste“ (VILNIUS) pastatus ir požemines komunikacijas bei išklausė įvairius pranešėjus apie pratybų miestelio statybą, įrengimus, pritaikomumą ir tolesnę šio komplekso ateities viziją… Siekiant susidaryti pilnesnį vaizdą apie mokomąjį miestelį teko užduoti ne vieną klausimą pranešėjams ir atsakingiems atstovams. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo bataliono kariai pademonstravo mūšio mieste ypatumus, atlikdami pastato šturmą būrio dydžio karių padaliniu. Išvada paprasta – kad  taip numetus nuo pečių 10-20 metelių ir patiems tokiose pratybose sudalyvauti, nes čia kompleksiškai išdėstyta visa tai, ko reikia profesionaliai treniruotis mokantis ir ruošiantis mūšiams miestų ir gyvenviečių sąlygomis… Tai labai svarbus ir labai reikalingas Lietuvos kariuomenei infrastruktūrinis kompleksas…
Ir tokio didžiulio pratybų komplekso statybai išleistų pinigų suma nebeatrodo tokia bauginanti, kai pamatai rezultatą… nes anksčiau šioje vietoje teplytėjo dykvietės plynės su pavienėmis pušimis ir siautė vėjo pustomas smėlis… Dabar čia Lietuvos kariai mokysis profesionaliai ginti savo gimtuosius miestus nuo užpuolikų, diversantų ir mariodierių…

Šiek tiek statistikos apie treniruočių infrastruktūros kompleksą „Mūšis mieste“ (iš KAM oficialaus pranešimo):

  1. Tai pirmas Baltijos šalyse tokio tipo treniruočių kompleksas, sudarysiantis sąlygas Lietuvos ir sąjungininkų kariams treniruotis mūšio mieste operacijas (taip pat galės treniruotis ir Vidaus reikalų ministerijai priklausantys padaliniai).
  2. Treniruočių kompleksas „Mūšis mieste“ užima maždaug 15 hektarų plotą.
  3. Šį kompleksą sudaro 26 statiniai ir šalia esantys objektai.
  4. Bendra komplekso projektavimo ir statybų suma yra 4,74 mln. eurų.
  5. Infrastruktūra buvo suprojektuota ir pastatyta taip, kad būtų atkartotos realios miesto sąlygos: gyvenamieji namai, mokykla, religinės paskirties statinys, policijos nuovada, parduotuvė, stadionas, autobusų stotis, gatvės, šaligatviai, žaidimų aikštelės, net tunelių sistema po žeme, imituojanti miesto požemines komunikacijas.
  6. Treniruočių komplekse pastatytas ir mūšiui uždarose patalpose treniruotis skirtas statinys, kuriame kariai galės tobulinti pastatų valymo įgūdžius naudodami tiek imitacinę amuniciją, tiek ir kovinius šaudmenis (iki šiol Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgos tokios paskirties statinio neturėjo).
  7. Treniruočių kompleksas buvo statomas keliais etapais nuo 2013 iki 2016 metų. Statybos darbus vykdė UAB „Litcon“ ir „Konsulė“.

Ats. ltn., dr. Vytautas Račkauskas
LKKSS VAS narys
2016-09-02


Treniruočių komplekso „Mūšis mieste“ Pabradės poligone atidarymo fotoapžvalga  pateikiama skiltyje FOTOGALERIJA 

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.
  1. Šaunuoliai vyrai, kad nuvykote, parodėte iniciatyvą, pademonstravote, kad karyba dar domina ir veteranus. Atskiras dėkui Vytautui, kad aprašė tai, ką pamatė poligone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *