Pagerbtas pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnyboje nužudyto pasieniečio atminimas

2021-05-19 Vilniaus Antakalnio kapinėse. Ž. Gedvilos (15min) nuotr.

Gegužės 19 d., trečiadienį, Vilniuje paminėtos pasieniečio Gintaro Žagunio 30-osios žuvimo metinės. G. Žagunis – pirmasis po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo tarnyboje žuvęs pasienio pareigūnas.

Vilniaus arkikatedroje bazilikoje Šv. Mišias už G. Žagunį aukojo vyriausiasis policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas. meldėsi artimieji, bendražygiai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai ir vadovai, grojo Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas – Eimantas Anskaitis).
Antakalnio kapinėse gėles ant žuvusio pasieniečio kapo padėjo ir tylos minute pagerbė Gintaro šeimos nariai ir artimieji, Seimo, Vyriausybės, Vidaus reikalų, Krašto apsaugos ministerijų, VSAT, Lietuvos Muitinės vadovai, Pasieniečių klubo nariai, žuvusio pasieniečio bendražygiai, Lietuvos kariuomenės kūrėjai savanoriai.
Popietę pasienyje su Baltarusija esančiame Krakūnų kaime (Šalčininkų r. sav.), G. Žagunio žūties vietoje, kur iškilęs granito paminklas pasieniečiui, įvyko iškilmingas minėjimas. Čia buvo padėtos gėlės, pasakytos prasmingos kalbos. Ypač jautriai nuskambėjo citatos iš neseniai amžinybėn išėjusios Gintaro mamos Aldonos Žagunienės laiško tarnybai apie giliai išjaustas ir išmąstytas įžvalgas apie tikrąsias 1991 m. gegužės 19 d. tragiškai pasibaigusio išpuolio aplinkybes. Pasieniečio mama šiuo laišku paprašė papildyti G. Žagunio biografiją įrašu apie tai, kad Gintaras žuvo ne šiaip nuo nusikaltėlio kulkos, bet tapo organizuoto teroristinio išpuolio prieš Lietuvos pasienio apsaugos tarnybą auka. Ši nuostata buvo įamžinta kuriant atminimo ženklą, skirtą G. Žaguniui atminti jo 30-ųjų žuvimo metinių proga. Pirmasis ženklas „Gintaras Žagunis 1957-1991“ (autorius – skulptorius Algirdas Bosas) buvo skirtas Aldonai Žagunienei (po mirties) ir įteiktas dukrai Ramunei Grudzinskienei. Antrasis – VSAT Varėnos rinktinės Gintaro Žagunio užkardai ir įteiktas jos vadui Žydrūnui Vaikasui.
Renginio metu buvo pagerbtas ir šių metų kovą mirusios Gintaro mamos Aldonos Žagunienės atminimas. Pabaigoje minėjimo dalyvius iš oro pasveikino ir Gintaro žygdarbį pagerbė VSAT sraigtasparnio „Eurocopter“ įgula.

Pagal pasienieciuklubas.lt inf.

Fotoreportažas iš renginių publikuojamas skiltyje FOTOGALERIJA—>2021 METAI

Pasieniečių muziejaus vedėjos Gerdos Urbonienės parengtas vaizdo pasakojimas apie pirmojo po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo žuvusio pasieniečio Gintaro Žagunio gyvenimo kelią

Paskelbta Naujienos, Trečioji banga, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *