Paminėtos KASP įkūrimo 31-osios metinės

2022-01-17 Nepriklausomybės aikštėje. Mindaugo Abaravičiaus nuotr.

Sveikiname Savanoriškąją krašto apsaugos tarnybą kūrusius Lietuvos kariuomenės kūrėjus savanorius minint 31-ąsias KASP (SKAT) įkūrimo metines!

Sausio 17-ąją Vilniuje Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos (KASP) paminėjo 31-ąsias įkūrimo metines – Nepriklausomybės aikštėje vyko iškilminga rikiuotė, kurioje dalyvavo visų šešių KASP rinktinių būriai su kovinėmis vėliavomis, ginkluote ir technika, taip pat kaimyninių šalių – Lenkijos, Latvijos ir Estijos Savanorių pajėgų vėliavų grupės.
Renginyje dalyvavo Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, atstovai iš Lietuvos valstybės institucijų, karinių dalinių vadai, kariuomenės kūrėjai, kiti svečiai. Rikiuotės metu tylos minute pagerbtas žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas, visų susirinkusių vardu padėtos gėlės prie Sausio 13-osios atminimo memorialo, paminklinio akmens savanorio Artūro Sakalausko žuvimo vietoje ir Nežinomo kareivio kapo. Renginio metu taip pat nuaidėjo istorinės patrankos šūviai, skirti Lietuvos Respublikai, Lietuvos Respublikos kariuomenei ir Krašto apsaugos savanorių pajėgoms.

Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba, vėliau reformuota į Krašto apsaugos savanorių pajėgas, buvo įkurta 1991 m. sausio 17 d. po Sovietų Sąjungos bandymo ginkluota jėga nuversti teisėtą Lietuvos valdžią. Jos pirminis tikslas buvo saugoti valstybei svarbius strateginius objektus. Šiuo metu KASP kariai savanoriai tarnauja visoje Lietuvoje dislokuotose kuopose, taip treniruodamiesi ginti savo gimtąsias vietas, kuriose gyvena ir dirba. Kariais savanoriais gali tapti Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 60 metų.

Pagal kariuomene.lt

Dėkojame 13-ai LKKSS VAS narių, iškilmingoje rikiuotėje suformavusiems LKKSS „dėžutę“, vėliavininkui Rimantui Šileikiui ir rikiuotės vadui ats. ltn. Vytautui Račkauskui.

Fotoreportažas publikuojamas skiltyje FOTOGALERIJA–>2022 METAI

 

2022-01-17 Nepriklausomybės aikštėje. Mindaugo Abaravičiaus nuotr.

Paskelbta Naujienos, VAS veikla.
  1. Gražu tai, kad net ir netarnavę SKAT, kad ir net nebuvę kariais atėjo į LKKSS rikiuotę pažymėti Tarnybos įkūrimo 31-ąjį gimtadienį. Gaila, kad šioje rikiuotėje nestovėjo tie Sąjungos nariai, kurie, pagal mane, save laikydami aukštesne kasta, stovėjo atskirai- ne po LKKSS vėliava. Gaila, kad Sąjungos, vienijančios KA ir kitų padalinių atsargos ir dimisijos karius, rikiuotėse mažai, o tai ir beveik niekada nesimato ir mano paminėtų kituose padaliniuose tarnavusių karių. Negi jų narystė LKKSS pasireiškia tik nario mokesčių mokėjimu, o Sąjungos vėliava nėra tie, visus į vieną vienetą suklijavę, klijai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *