Piketai dėl lietuvių kalbos išsaugojimo: 1, 2, 3 pranešimai

DSCN4525I dalis. 2014 m. liepos 8 d. 8.30- 12.00 val. prie Lietuvos Respublikos Seimo įvyko piketas. Piketu reikalaujama iš Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkės išbraukti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) Tautinių mažumų, Lietuvos socialdemokratų partijos Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymų projektų pateikimą.

Piketo organizatoriai: Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga, Lietuvos Sąjūdis, „Vilnijos“ draugija, Sausio 13-osios brolija, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius. Šiuo metu Seime tebesvarstoma LLRA iniciatyva grąžinti anksčiau galiojusią Tautinių mažumų įstatymo redakciją. Šį projektą, kaip nesuderinamą su Konstitucija, yra sukritikavusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Valstybinė lietuvių kalbos komisija.
Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungą pikete atstovavo 12-a Vilniaus apskrities skyriaus narių su skyriaus vėliava ir 1 Šiaulių skyriaus narys. Iš jų 2 atvyko su juoda uniforma ir juoda berete su kokarda, 4 – su juodais LKKSS VAS vasariniais marškinėliais ir juodomis beretėmis su kokarda, kiti 7 – apsirenge civilių rūbais. Viso į piketą, nuo visų 5-ių organizacijų, susirinko 45 žmonės (piketo dalyviai ir juos pavaduojantis rezervas). Vėliau dalis piketo dalyvių dalyvavo Seimo posėdžio stebėjime, kur buvo svartomi minėti įstatymų projektai.

PIKETAS buvo parodytas per televizijos kanalus: TV3 „Žinias“ 18.30 ir 21.30 (skirta pakankamai laiko); LNK „Žinias“ 18.30 ir 21.30 (nedaug, epizodiškai); Lietuvos rytas.tv „Reporteris“ 18.00 ir 22.00 (pasisakė Gasparas Genzbigelis, kaip LKKSS atstovas, ir ŠAS narys Antanas Kliunka, kaip AT gynėjas).

II dalis. 2014 m. liepos 10 d. 8.30 – 11.00 val. prie Lietuvos Respublikos Seimo įvyko pakartotinis piketas. Piketu buvo reikalaujama iš Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkės išbraukti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) Tautinių mažumų, Lietuvos socialdemokratų partijos Vardų ir pavardžių rašymo dokumentuose įstatymų projektų pateikimą. Minėtų įstatymų svarstymas Seime buvo perkeltas iš liepos 8 d. į liepos 10 d. Piketo organizatoriai: Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga, Lietuvos Sąjūdis, „Vilnijos“ draugija, Sausio 13-osios brolija, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Vilniaus apskrities skyrius. Šiuo metu Seime tebesvarstoma LLRA iniciatyva grąžinti anksčiau galiojusią Tautinių mažumų įstatymo redakciją. Šį projektą, kaip nesuderinamą su Konstitucija, yra sukritikavusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Valstybinė lietuvių kalbos komisija.

Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungą pikete atstovavo 7-i Vilniaus apskrities skyriaus nariai su skyriaus vėliava ir 1 Šiaulių skyriaus narys. Iš jų 2 atvyko su juoda uniforma ir juoda berete su kokarda, 3 – su juodais LKKSS VAS vasariniais marškinėliais ir juodomis beretėmis su kokarda, kiti 3 – apsirenge civilių rūbais. Viso į piketą, nuo visų 5-ių organizacijų, susirinko apie 25 žmonės (piketo dalyviai ir juos pavaduojantis rezervas, pikete gali dalyvauti vienu metu maksimaliai 15 žmonių). Vėliau dalis piketo dalyvių dalyvavo Seimo posėdžio stebėjime, kur buvo svartomi minėti įstatymų projektai (stebėjime prisijungė dar 2 LKKSS VAS nariai, stebėta iki darbo dienos pabaigos, t.y. 17.40 val.).

PIKETAS buvo parodytas per televizijos kanalą: INFO TV „Info diena“ 17.00, 21.00 ir 1.00 (skirta pakankamai laiko).

III dalis. 2014 m. liepos 15 d. ir 17 d. pakartotinai buvo organizuoti piketai dėl lietuvių kalbos išsaugojimo. LKKSS VAS atstovavo 9 ir 3 nariai atitinkamai.

Vytautas Račkauskas
LKKSS VAS narys, dalyvavęs pikete.

Daugiau nuotraukų fotogalerijoje

Paskelbta Naujienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *