Piketas prieš omonininkų išteisinimą

2015 m. birželio 8 d. nuo 11 val iki 14 val. prie Vilniaus apygardos teismo pastato (Gedimino pr. 40 /Vasario 16-osios g. 1, Vilnius) vyko protesto akcija dėl okupacinio režimo karo nusikaltėlių dangstymo ir jų išteisinimo. Pikete dalyvavo 28 žmonės, iš jų 14 LKKSS narių. LKKSS VAS nariai su juodomis beretėmis – Dalius Butkauskas, Vytautas Račkauskas, Algimantas Remeika, Arnoldas Kulikauskis, Algimantas Švegžda. Kiti buvo apsirengę civiliais drabužiais. Daugiau informacijos sužinosite paspaudę (suaktyvinę) informacijos pavadinimą.

Vilniaus apygardos teismo trijų teisėjų kolegija, kurią sudarė teisėjai Audrius Cininas, Jurgita Mačionytė ir Stasys Lemežis, išnagrinėjo baudžiamąją bylą B. Makutynovičiui ir V. Razvodovui nedalyvaujant procese – jiems atstovavo valstybės paskirti advokatai, kurie savo ginamųjų nėra net akyse mate.

Vilniaus apygardos teismas birželio 4 d. išteisino buvusius sovietų specialiosios paskirties milicijos būrio OMON vadus Boleslovą Makutynovičių ir Vladimirą Razvodovą dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų 1991 metais. B. Makutynovičius ir V. Razvodovas buvo kaltinami nuo 1991 metų sausio iki rugpjūčio organizavę ir vykdę bauginimo, teroro priemones prieš neseniai nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos pareigūnus.

Išgirdęs, jog teisėjų kolegija nusprendė išteisinti buvusius sovietų Specialiosios paskirties milicijos būrio (OMON) Vilniuje vadovus, prof. V. Landsbergis suabejojo, ar šį sprendimą tikrai priėmė Lietuvos teismas, o ne Tarybų Lietuvos teismas.

Vilniaus apygardos teismas išteisinamajame akte nurodė, kad už agresiją atsakomybė tenka tik valstybės vadovams, be to, pagal tarptautinę teisę, už inkriminuojamus nusikaltimus galima nuteisti tik tuo atveju, jei jie būtų įvykdyti karo, ginkluoto konflikto ar okupacijos sąlygomis. Teismo nutartyje taip pat nurodoma, kad abu buvę OMON karininkai nebuvo siejami nei su 1991 metų sausio 13 dienos įvykiais, nei su 1991 metų liepos mėnesį vykusiomis žudynėmis Medininkų pasienio ir muitinės kontrolės poste.

Paskelbta Naujienos, VAS nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *